• YARIM ALTIN
  8.174,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2089
  % 0,07
 • € EURO
  35,0397
  % 0,08
 • £ POUND
  41,0271
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4519
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3560
  % 0,11
 • BITCOIN/TL
  2297052,157
  % 7,53
 • BIST 100
  %

Paribu Hesabı Nasıl Açılır?

Paribu Hesabı Nasıl Açılır?

Paribu hesabı, kripto para alım ve satım platformu olarak gözükmektedir. Paribu hesabı açmak için, paribu web sitesine girerek sağ üst bölümde bulunan hesap oluştur butonu ile açılan sayfadaki bilgilerin doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Sonrasında verilen telefon numarasına SMS güvenlik kodu gelecektir. Bu kodu açılan sayfada istenilen bölüme yazdıktan sonra hesap oluşturmaya devam edilmelidir. Kayıt işlemi bittikten sonra onaylama süreci başlar. Sayfanın sağ üst köşesinden hesap açılan kişinin isim soy isim bulunur buradan ise kimlik bilgilerinin doğruluğu kontrol edilmelidir. Kimlik bilgilerinde bir eksiklik veya tutarsızlık varsa işlem onaylanmayacaktır. Paribu hesabı onayı aldıktan sonra limitler güncellenir finansal işlemler yapılmaya başlanabilir. SMS onayı sisteme girilen telefonu numarasına iletilmiyorsa, roaming hat sahiplerinin ülke belirterek paribu sistemine e-posta yoluyla bilgi vermeleri gereklidir. Yurt içinde SMS onayı alınmıyorsa, tarayıcıların çerezleri kabul edip edilmediği kontrol edilerek, telefon sinyali ve giriş bilgilerinin doğruluğu kontrol edildikten sonra sayfa yenilemesi yaparak SMS onayı tekrar istenmelidir. Birden çok hatalı giriş denemesi yaşanırsa bir müddet sonra tekrar denenmelidir. Aynı zamanda telefon ve hat ayarları SMS kısıtlayıcı bulunuyorsa değiştirilmeli ve sorunun devam etmesi durumunda işlem başka bir tarayıcı üzerinden tekrar denenmelidir.

Paribu Hesabı Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

Paribu hesap sonu ve finansal hareket, paribu web sitesine hesap girişi yapıldıktan sonra piyasalar ekranının alt bölümünde bulunan emir geçmişi sekmesine girerek kontrolü sağlanabilir. Hesap giriş ve bağlanma bilgileri gibi teknik durumları oluşturan işlem geçmişleri için market hesap menü kısmından kullanıcı hareketleri bölümünden hesap paneline ulaşılabilir. Hesaba dair Türk Lirası ve kripto para yatırma veya çekme işlem geçmişine ise cüzdan menüsünün içinde bulunan transferlerim kısmından ulaşılabilir. Türk Lirası olarak çekim  yapabilmek için IBAN numarası kayıt edilmelidir. Bunun için hesap panelinde bulunan cüzdan menüsü içinde yer alan Türk Lirası kısmından TL çek sekmesi kullanılır. Açılan sayfada artı butonu seçilerek yeni IBAN numarasını aralarda boşluk olmadan, TR ibaresiyle beraber 26 haneli olacak şekilde yazıp, kayıt edilebilir. IBAN numarası silmek istendiği takdirde, kayıtlı hesap numaraları bölümünden sağ tarafta bulunan küçük simge aracılığıyla IBAN numarası silinebilir.

Binance hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Paribu Hesabı Para Çekme ve Yatırma Sınırı Nelerdir?

paribu hesabi para cekme limiti

Para çekme ve yatırma limitleri bulunmaktadır. Kimlik doğrulama kısmından bilgilerin doğru girişi sağlandığı takdirde üyelik durumu onaylanmış hesap olarak gözükür. Türk Lirası yatırma veya çekme limitlerine Paribu web sitesinin sağ üst bölümünde kişinin isim soy ismin bulunduğu panelden hesap menüsünden görüntülenebilir. Bununla beraber 24 saatlik kripto para ve 30 günlük kripto para için çekim ve yatırma işlemleri limitsiz olurken, 24 saatlik Türk Lirası için 1.000.000 Türk Lirası limiti bulunurken, 30 günlük Türk Lirası çekim ve yatırma işlem limiti 5.000.000 Türk Lirasıdır.

Paribu Hesabı Komisyonları Nedir?

Paribu hesabı yüzdelikleri onaysız hesaplar için uygulanan komisyon oranları maker ve taker olarak %0.5 olup fiyatlar KDV dahil şeklindedir. Piyasa yapıcı emirlere maker denilmekte olup, işlem sırasından teklif oluşturan emir tipidir. Piyasa alıcı emirlere ise taker denilmekte olup, işlem sırasında teklifi kabul eden emir tipidir. Emir tablosunda gösterilen bilgiler anlık olarak değişmekte olup, emirlerin piyasa yapıcı ya da piyasa alıcı olarak değerlendirilmesi oluşturulmuş tablodan farklı olarak gerçekleşebilir. Paribu hesabı ilekolay al ve sat bölümünden yapılmış olan işlemlere her zaman piyasa alıcı komisyon oranları uygulanmaktadır. Günlük hacim hesaplaması her gün 00:00 saatinde sistem tarafından yapılmakta olup, komisyon oranları geçen son 30 günlük alış ve satış işlem hacmi üzerinden değerlendirilir. Bu durumda oluşan liste 30 günlük alış satış hacmi üzerinden şu şekilde olmaktadır;

 • 0-100,000: Piyasa yapıcı maker %0.25, piyasa alıcı taker %0.35
 • 100,000-1,000,000: Piyasa yapıcı maker %0.15, piyasa alıcı taker %0.15
 • 1,000,000-5,000,000: Piyasa yapıcı maker %0.10, piyasa alıcı taker %0.15
 • 5,000,000-10,000,000: Piyasa yapıcı maker %0.05, piyasa alıcı taker %0.10
 • 10,000,000-50,000,000: Piyasa yapıcı maker %0.02, piyasa alıcı taker %0.10
 • 50,000,000 + : Piyasa yapıcı maker %0.01, piyasa alıcı taker %0.05

Paribu Hesabıyla Alış Satış İşlemleri Nasıl Yapılır?

Paribu hesabıyla alış satış yöntemleri ile alış satış yaparken borsa hakkında bilgi sahibi olmak gereklidir. Öncelikle kripto paraların fiyatı kullanıcıların yapmış olduğu alım ve satım işlemine göre oluşmaktadır. Kullanıcılar alış satış olarak girdikleri emirlerle birbirlerine teklif vermiş oldukları ücretler eşleşirse anlık fiyatta buna göre değişmektedir. Sayfada gözüken güncel fiyat ise kullanıcılar arası en son gerçekleşmiş olan işlem fiyatı olup bu ücret kullanıcıları oluşturduğu alım ve satım işlemleri sonunda kendiliğinden oluşmaktadır. Piyasalar bölümünde var olan emirler satır halinde gösterilir ve bu satırdaki toplam alım ve satım miktarını vermektedir. Gösterilen miktarlar bir kullanıcının teklifi olabilirken aynı zamanda aynı ücretten teklif veren birçok kullanıcının teklif toplamı da olabilir. Güncel fiyat sadece son oluşturulan alış satış işlemlerinin gerçekleştiği ücreti gösterir. Eğer alış satış teklifi belirtilen ücrette karşılık görmüyorsa emrin açık emir olarak belirtilen ücrette tutulmaya devam edilir. İşlem başka kullanıcının teklifinin istenilen ücrete karşılık gelmesiyle mümkün gözükmektedir. Aksi halde ise emir açık emirler listesinde görüntülenerek pozisyon tutmaya devam edecektir. Emir iptali için, piyasalar bölümünden açık emirler kısmındaki emirleri iptal et butonuyla yapılabilmektedir.

Paribu Hesabında Kolay Al Ve Sat Nedir?

paribu hesabi coin alisverisi

Paribu hesabında kolay al ve sat, menüsü kullanılarak daha basit ve kolay şekilde işlemler gerçekleştirilir. Kolay al ve sat menüsü, satılmak istenen BTC miktarına ulaşmasına kadar en fazla fiyatlı alış tekliften başlayıp aşağıya doğru inerek daha az fiyatlarlar da otomatik eşleşme sağlamaktadır. Aynı zamanda alış yapılmak istenen işlemi, almak istenen BTC miktarına ulaşana kadar en az fiyatlı satış teklifinden başlayıp, aşağıya doğru giderek daha yüksek ücretlerle otomatik eşleşme sağlamaktadır. Emir verilen zamandan itibaren işlemin gerçekleşeceği zamana kadar ki sürede, emirin karşılığı olan teklifi verecek olan kullanıcılar emirlerini geri çekme imkanına sahiptir. Böyle bir durumda, işlemin gerçekleşmemiş kısmı, piyasalar sekmesinde bulunan alım ve satım kısmından açık emirlerim bölümünden kontrolü ve iptal edilebilecek şekilde pozisyon tutulması devam etmektedir.

VeChain nedir, özellikleri nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Paribu Hesabına Bitcoin Nasıl Yatırılır?

Paribu hesabına Bitcoin yollamak için hesap bölümünden cüzdan menüsü altından Bitcoin sekmesi seçilir. Açılan sayfada BTC yatır bölümünü seçilerek, adres QR kodu taranarak ya adres kopyalayarak yapılabilir. Yanlış adres yazılışından kaynaklı gelişen kusurların takibi yapılmamak olup kusurlu işlemler geri döndürülmemektedir. Hesaba BTC transferi yapıldığında cüzdan menüsünden transferler bölümünden transfer durumunun kontrolü sağlanabilir. Bitcoin onay işlemi blok ağında bulunan madenciler tarafından gerçekleşmekte olup, onay süreci ağın yoğunluk ve transfer için ödenmiş olan madenci miktarına göre değişmektedir. Paribu hesabı ile BTC gönderimi sağlanırken, yatırma adresi kesinlikle doğru yazılmalıdır. Transfer işlemleri yapılırken cüzdan adresleri mutlaka kontrol edilip doğru olduğu teyit edilmelidir. Yanlış cüzdan adresi sebebiyle hatalı işlemlerin takibi yapılmamakta olup bu hatalı işlemler geri döndürülmemektedir. Aynı zamanda paribu hesabından farklı bir yere Bitcoin çekimi yapılmaktadır.

YORUMLAR YAZ
 • Hangi Banka Gümüş Hesabı Açıyor?3 yıl önce
 • […] Paribu hesabı nasıl açılır? Yazısına göz atabilirsiniz. […]