• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2179062,226
  % 0,62
 • BIST 100
  %

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

Binance hesabı, öncelikle Binance web sitesinden üyelik oluşturmak gerekmektedir. Açılan sayfada e-posta veya mobil olarak kayıt yapılabilir. Kayıt formu doldurulduktan sonra belirtilen e-posta hesabına onay kodu yollanacaktır. Bu kod ile Binance hesabı kayıt işlemi aktif olacaktır.

Binance Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Binance hesabına nakit yatırmak için, hesap oluşturduktan sonra hesap bölümünde bulunan depozit kısmı ile Papara aracılığıyla Türk Lirası yatırılabilir. Aynı zamanda Paribu ve BtcTurk borsalardan da Türk Lirası ile coin alığ Binance hesabına gönderim sağlanmaktadır. Türkiye’de kripto para borsalarından alınan coin, Binance hesabına yatırmak için Biance hesap kısmında bulunan bakiye bölümünu kullanarak Bitcoin ve başka coin yatırma adresleri gözükmektedir.

Binance Hesap Ayarları Nasıl Olmalı?

Binance hesap düzenlemesi giriş yapıldıktan sonra hesap sayfasında bulunan ayarları şu şekilde düzenlemek gereklidir;

 • Masraf için BNB kullanmak: BNB Binance borsasının kendine has para birimidir. Eğer BNB ile ödeme yapılırsa, işlem miktarlarında %50 indirim alınır ve bu durum düzenli işlemlerde tasarruf sağlar. Binance hesabında coin bulundurulması durumunda BNB cinsi ödeme yapılabilir.
 • Doğrulama Evrakı: Binance hesabındaki tüm kullanıcılar 24 saatte 2 bitcoin değerine kadar çekim yapabilir. Günlük daha çok çekim yapmak isteniyorsa kimlik bilgisi ve ikamet belgesi ile ek belgelerin gönderimi sağlanarak günlük çok çekim yapılabilir.
 • Ek güvenlik: Tüm kullanıcılar, Google Authenticator ve SMS doğrulama ike beraber iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirerek daha güvenli giriş sağlayabilirler.

VeCain nedir? Özellikleri yazısını inceleyebilirsiniz.

Binance Hesabı İle Alım Ve Satım Nasıl Yapılır?

binance hesabi alis veris

Binance hesabı ile alım ya da satım yapmak için, hesaba coin veya Papara aracılığıyla Türk Lirası yatırıldıktan sonra Binance hesabından coin alım ve satımı yapılabilir. Binance hesabından Bitcoin ya da başka coin alıp satmak için hesabın al ve sat kısmından temel, klasik ve gelişmiş sayfalarından biri seçilebilir. Ücretsiz olarak para yatırılabilirken Binance hesabına yatırılan miktarda bir sınırlama bulunmamaktadır. İşleme alınmış veya tamamlanan yatırımlar, hesaptaki fonlar bölümünden işlem geçmişi kısmında görüntülenebilir. Yatırım yapabilmek için birinci yol, fonlar kısmından yatırılanlar bölümü açılarak yatırılmak istenen kripto para birimi aranır. Girilen para birimine dair yatırım adresi kopyalandıktan sonra Bitcoin veya başka sanal para birimi göndermek istenilen cüzdan veya borsada para çekme gönderme kısımlarına yapıştırılabilir. Kripto para birim listesinden yatırım yapılmak istenen kripto para birimi bulunarak, yükle butonuna tıklanılır.

Binance Hesabı İçin İşlem Grafiği

Binance hesabı için prosedür grafiği, fiyat hareketleri piyasa derinliğine, zaman hareketine, işlemin hacmine göre gösterilmektedir. Grafik göstergesinin zaman sınırı sol üst kısmından bir dakika ile bir haftaya kadar ayarlanabilir. Birçok araç ve teknik gösterge bölümü se sol üstte bulunmaktadır. Sağ üst kısımda mum grafiğiyle beraber derinlik tablosu seçilebilmektedir. Grafiğin alt kısmı ise işlem hacmini göstermektedir.

Binance Hesabında Açık Teklif, İşlem Geçmişi Ve Fonlar

Binance hesabında açık teklif, işlem sonları ve fonlar, grafik alt kısmında bulunmakta olup, veriler işlemler safyasında bulunan hesap bölümünden de görüntülenebilir. İşlemler ve geçmiş hareketleri son 1 gün, son 1 hafta, son 1 ay ya da son 3 ay kadar görüntülenebilir.

Binance Hesabında Kripto Para Seçimi Nasıl Yapılır?

Binance hesabında kripto para seçeneği panelin sağ üst köşesinde, işlem yapılmak istenen kripto para birimi çift seçeneği bulunur. Litecoin ile Bitcoin arası işlem yapılmak istenirse, alım işlemi gerçekleştiğinde elde bulunan Bitcoin karşılığı Litecon piyasa miktarından alınmış olunur. Bitcoin borsalarında pariteler halinde yapılmaktadır.

Binance Hesabında Emir Defteri Ve Alım Satım Yapmak

Binance hesabında emir defteri ve alış, satış yapmak için, panelin sağ bölümünde bulunan kripto paralar için alım emirleri, satış emirleri ve işlem geçmişleri gösterilmektedir. Binance hesabı ile emir defteri 3 ondalık basamaktan 8 ondalık basamağa kadar görüntüleme elde edilmektedir. Alım ve satım yapabilmek için, panelin sağ alt kısmında bulunan alım ve satım emri girilen yer kullanılmaktadır. Binance hesabı için üç çeşit alım ve satım emri girilmektedir. Bunlar;

 • Limit Order: Belirli bir miktardan sanal para alımı yapmak için kullanılan emir.
 • Market Order: Son piyasa miktarından sanal para birimi almak için kullanılan emir.
 • Stop-Limit Order: Alım ve satım emrini miktarın önce stop seviyesine gelmesi sonrasında gerçekleştiren emirdir.

Binance Hesabında Çekim Nasıl Yapılır?

Binance hesabında alım yapmak için, kripto paralar kullanılır. Binance hesabından diğer borsa veya cüzdana geri çekim yapılabilir. Bunun için, Binance hesabında bulunan para çekme sayfası kullanılmaktadır. Fonlar bölümünden para çekme kısmına gidilip çekilecek olan kripto para birimi seçilip yollanmak istenen adrese gönderilir.

Binance Hesabı Referans Programı

binance hesabi referanslari

Binance hesabı referans uygulaması ile komisyon referansı oluşturulabilir. Bunun için öncelikle Binance web sitesine girilmeli ve hesap girişi yapılmalıdır. Panelden kullanıcı merkezine gidilip referans ve bonus kazan butonu seçilir. Var olan referans oranı %20 olup tanıdık davet eden kişiler, tanıdıkları vasıtasıyla %0, %5, %10 komisyon oranı seçebilirler. Tanıdık davet eden kişiler, tanıdıkların kayıt olması ve referans kimliğinde referans bağlantısı kullanarak Binance hesabında işlem yapmaları için davet et botununu kullanmalılar. Davet edilmiş kişiler Binance hesabına kayıt olduktan sonra alım ve satım yapmaları halinde, referans komisyonu aynı anda hesaplanmakta olup, her saat gerekli Binance hesabına transfer yapılır. Davet eden kişinin günlük BNB hesap bakiyesi 500 BNB veya üstü ise, taban referans oranı %40 oranına yükselmektedir. Aynı zamanda davet eden kişiler tanıdıklarıyla beraber %0, %5, %10 ve %20 oranında komisyon paylaşabilirler.

Uniswap Nedir? Özellikleri? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Binance Hesabını Devre Dışı Bırakmak

Binance hesabını iptal etmek için mobil uygulama üzerinden, hesap kısmından e-posta bölümünden – sembolü ile hesabı devre dışı bırakmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda Binance hesabından gelen epostaları aratarak hesap devre dışı bırakılabilir. Eğer Binance hesabı dondurulmuş veya kilitlenmişse, tekrar aktif hale getirmek için, Binance web sitesine giriş yaptıktan sonra çıkan sayfadaki kilidi aç simgesinde tıklanır. Çıkan uyarıları dikkatle okuyup işaretledikten sonra hesap açılabilir. LV2 kullanıcıları ise sadece yüz doğrulama sistemi ile doğrulama yapabilmektedir. LV2 kullanıcılar eğer yüz doğrulama işlemini gerçekleştiremiyorsa Binance uygulaması üzerinden QR konu taratarak doğrulama yapabilirler.

Binance Alt Hesap Özelliği Var Mı?

Binance alt hesap durumu, kurumsal olan hesap kullanıcıları ile VIP 1 veya üstü kişisel kullanıcılar için otomatik olarak aktifleşme sağlanır. Bu özellikler dışındaki kullanıcıların alt hesap özelliğini aktifleştirmek için müşteri hizmetleriyle irtibata geçmeleri gerekir. Hesap yönetimi kısmından en fazla 1,000 adet alt hesap oluşturulabilir. Alt hesap oluşturulduktan sonra bir alt hesap için e-posta adresi ve şifre girilmesi gerekmektedir. Verilen e-posta adresine onay geldikten sonra alt hesap aktifleşir. Bireysel alt hesaplar ise gerektiği takdirde dondur ve etkinleştir işlevlerini kullanabilmekte olup, ana hesap üzerinden alt hesap şifresini değiştirme imkanları mevcuttur. Ayrıca, Binance hesabı ve bulunan tüm alt hesap bakiyeleri BTC veya USD olarak kontrol edilebilir. Varlıkların ana ve alt hesaplar arasında ücretsiz bir şekilde transfer edebilmek için transfer butonu kullanılabilir.

YORUMLAR YAZ
 • Thodex Hesabı Nasıl Açılır?3 yıl önce
 • […] Binance hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz. […]

 • Paribu Hesabı Nasıl Açılır?3 yıl önce
 • […] Binance hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz. […]