• YARIM ALTIN
  8.122,00
  % 1,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6645
  % 0,32
 • € EURO
  35,5639
  % 0,42
 • £ POUND
  42,0850
  % 0,79
 • ¥ YUAN
  4,4872
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3713
  % 1,46
 • BITCOIN/TL
  1844057,264
  % -0,49
 • BIST 100
  %

BTCTurk Hesabı Nasıl Açılır?

BTCTurk Hesabı Nasıl Açılır?

BTCTurk hesabı açmak için öncelikle BTCTurk’ün resmi internet sitesinin kullanılması gerekir. BTCTurk internet sitesine giriş yaptıktan sonra üye olunabilir. Üye olmak için kişilerin, yeni üyelik yazısına tıklamaları gerekir. Yeni üyelik butonu sitenin sağ üst köşesinde yer alır ve üye olmak için ilgili butonun kullanılması gerekir. Yeni üye olmak için gereken bazı bilgiler bulunur. Bu bilgilerin girişi yapıldıktan ve kimlik doğrulamasının ardından BTCTurk’e üye olunabilir. BTCTurk’e üye olmak için gereken bilgilerden bazıları şunlardır:

 • Ad ve soyadı
 • Doğum tarihi ve yılı
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
 • E- mail adresi
 • Telefon numarası

BTCTurk hesap açma esnasında istenen bilgiler arasında yer alır.

BTCTurk Nedir?

BTC Turk 2013 yılı itibari ile hizmete başlayan bir internet sitesidir ve Türk lirası ile kripto para alınması sağlanır. BTC Türk, Türkiye’deki ilk kripto para sitelerinden biri olmak ile birlikte Türk lirası ile işlem yapılmasına izin vermesi ile de ön plana çıkar. Kripto para almak ve satmak için kullanılan ve kripto yatırımı için tercih edilen bir internet sitesidir. BTCTurk internet sitesine üye olarak kripto para alınabilir ve satılabilir. Bunun için kullanıcıların farklı dövizler ile işlem yapmasına ve döviz alım – satım gibi diğer işlemler ile uğraşmalarına gerek kalmaz. Doğrudan Türk lirası üzerinden banka ve / veya kredi kartı kullanarak kripto para alınabilir. Btcturk’ü diğer internet sitelerinden ve kripto para yatırım mecralarından ayıran en önemli unsur Türkiye’deki ilk kripto para sitesi olmasıdır.

Borsada mum ne demektir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

BTCTurk Ne İşe Yarar?

btcturk islevi nedir

Btcturk bitcoin alma ve satma gibi işlemlerin yapılabilmesini sağlayan bir internet sitesidir. Btcturk aracılığı ile kişiler kripto para işlemleri yapabilir. Kripto para alabilirler veya aldıkları kripto paraları satabilirler. Bitcoin temelli bir internet sitesi olan Btcturk, Türkiye’nin ilk kripto para alış ve satışının yapıldığı internet sitesidir. Kripto para almak isteyenler, bitcoin’e yatırım yapmak isteyenler ve coin yatırımlarını merak edenler Btcturk’u kullanabilir.

BTC Turk Kimin?

Btcturk Kerem Tibuk tarafından kurulan bir internet sitesidir. Türk lirası ile işlem yapılabilen ilk kripto para sitesini Kerem Tibuk kurmuştur. 2013 yılı itibari ile hizmet vermeye başlayan BTCTurk günümüzde Özgür Güneri tarafından yönetiliyor. Sadece Türk lirası ile alış ve satış yapılmaz. Aynı zamanda bitcoin ile farklı kripto paraların alınmasını ve satılmasını da sağlayan bir altyapısı bulunur.

BTCTurk’ü Kim Kullanılır?

Btcturk kullanıcıları arasında hem bireysel hem de kurumsal bir kitle bulunur. Btcturk üzerinden bireysel işlem yapmak mümkündür. Aynı zamanda kripto para alış ve satışı ile ilgilenen şirket, firma, kurum ve kuruluşlar da Btcturk kullanır. Şirketlerin yanı sıra Türkiye’de hizmet veren ve kripto para ile ilgilenen bankalar da Btcturk kullanıcısıdır. Akbank, Denizbank ve Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok banka kripto para alış ve satışı ile ilgilenir. Btcturk aynı zamanda Papara ile de birlikte çalışır ve komisyonsuz kripto para alış ve satış işlemlerinin yapılmasını sağlar. Btcturk hesap açma işlemini yapan herkes Papara’dan da hesap açarak komisyonsuz 7/24 para transferi yapabilirler.

BTCTurk Hangi Kripto Paralar Var?

btcturk bulunan kripto paralar

Btcturk kripto para altyapısı bulunan bir internet sitesidir. Btcturk, Türk lirası ile işlem yapılmasına izin veren ilk site olması ile de bilinir. Btcturk internet sitesi aracılığı ile bitcoin alışı ve satışının yapılmasına olanak tanınır. Btcturk piyasasında yer alan kripto paralardan bazıları şunlardır:

 • BTC
 • LTC
 • BCH
 • ETH
 • Doge
 • Dash

BTCTurk listesinde yer alan bazı kripto paralardır. Ayrıca EOS, NEO ve XLM gibi kripto paralara da BTCTurk bünyesinde yer verilir. BTCTurk hesabı açmak için kimlik, telefon ve e- posta doğrulamalarının yapılması gerekir.

Borsada KAP ne demek? Yazısına da göz atabilirsiniz.

BTCTurk Pro Satış Nasıl Yapılır?

Btcturk satış emri vermek için öncelikle sisteme kaydolmak gerekir. Sisteme üye olduktan sonra tüm doğrulama işlemlerinin yapılması öncelikli işlemler arasında yer alır. Btcturk satış emri vermek için öncelikle Türk lirasının, btcturk hesabına yatırılması gerekir. Btcturk hesabına yatırım yapılması ve ardından kripto paranın alınması lazım. Kripto para alışı yapıldıktan sonra sistem üzerinde yer alan satış menüsü üzerinden kripto para Türk lirasına çevrilebilir. Türk lirasına çevirmek yerine başka bir kripto para almak isteyen kullanıcılar doğrudan çeviri işlemi ile de satış gerçekleştirebilir.

BTC Türk Yasal Bir Site Mi?

Btcturk yasal bir internet sitesidir. Btcturk üzerinden gerçekleştirilen tüm kripto para alım ve satım işlemleri yasaldır. Bu neden ile de Btcturk’ü kullanmak isteyen kişilerin gerekli güvenlik önlemlerini alarak siteyi kullanmaya devam edebilir. Btcturk güvenilir bir site olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından anayasa ve / veya yönergeler ile kripto paralar tanınmamıştır. Btcturk’un ilk girişim olmasından bu yana geçen 8 sene içerisinde ilk kez 2021’de itibariyle devlet tarafından kripto paralar tanınmaya başlamıştır.

BTCTurk Güvenilir Mi?

BTCturk güvenilir bir internet sitesi olarak bilinir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait anayasa ile kripto para sistemi tanınmamış olsa da Btcturk üzerinden yapılan işlemler oldukça güvenilirdir. Türkiye’de bitcoin alış ve satışını tanımlayan bir yönerge bulunmaz. Ancak 2021 nisan ayı itibari ile yayınlanan bir yasa paketi ile bitcoin’in nerelerde kullanılıp kullanılmayacağına yönelik bilgiler verildi. Türkiye’de henüz yeni gelişmekte olan bitcoin ve kripto para süreci 2021 itibari ile devlet tarafından tanınmaya başlamıştır. Bir yatırım aracı olarak da kullanılmaya başlanan kripto para ile Türkiye’de öncelikle Btcturk işlem yapılmasına izin vermiştir. Btcturk hesap açma işlemi yapan kişiler güvenilir bir şekilde işlemlerini gerçekleştirerek kripto para alış ve satışı yapabilirler.