• YARIM ALTIN
  7.884,00
  % 0,71
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6440
  % 1,13
 • € EURO
  34,8953
  % -0,04
 • £ POUND
  41,4236
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4996
  % 1,05
 • РУБ RUBLE
  0,3656
  % -0,48
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi borcunuzu ötelemek için size en yakın Halkbank şubesine gidebilir, işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilir veya çağrı merkezini arayarak talepte bulunabilirsiniz. Global pandeminin yarattığı zorluklardan biraz olsun kaçınmak için oluşturulan bu ortak kampanya sayesinde bireysel kredi ekstre erteleme imkanı sunulmuştur. Kredi borcu olanlar için kredi taksitlerinin ertelenmesi, kredi kartı borcu olanlar için de kredi kartı borçlarının ötelenmesi ile “Ekonomiye Destek Paketi” adı verilen bu programın halka yardımcı olabilmesi hedeflenir.

Halkbank Kredi Ne Şekilde Ertelenir?

halkbankasi kredi erteleme islemleri

Kredi taksitini ileri tarihe ötelemek isteyenler, Halkbank şubelerinden birine gidip taleplerini iletebilirler. Şubeye gitmek istemeyenler, evinden, Halkbank Mobil veya Halkbank İnternet Bankacılığı imkanları sayesinde taleplerini internet üzerinden veya cep telefonlarından iletebilirler. İnternet Bankacılığı kullanmayanlar ise çağrı merkezinin 0850 222 0 400 numarasını arayarak taleplerini iletebilir ve diledikleri bilgiyi alabilirler.

Ayrıca Halkbank Ek Hesap Nasıl Açılır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank Kredi Mobil ve İnternet Bankacılığı’nda Nasıl Ertelenir?

Erteleme işlemini online olarak veya cep telefonundan iletmek isteyen kullanıcıların öncelikle bir internet bankacılığı heasbına sahip olması gerekmektedir. Bunun için Halkbank internet sitesinden verilen adımları takip edebilir, mobil uygulamayı telefonunuza indirerek internet bankacılığı müşterisi olabilirsiniz. Bu adımı geçtikten sonra erteleme talebini gerçekleştirebilmek için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Giriş yaptıktan sonra “Kredilerim” butonuna dokunun.
 • Açılan pencereden “Bireysel Kredilerim” kısmını seçin.
 • Burada açılan yeni pencerede ise “Bireysel Kredi Erteleme” seçeneği karşınıza çıkacak. Bu butona dokunarak erteleme talebini oluşturabilirsiniz.

Halkbank Kredi Erteleme İşlemi Nasıl Sonuçlanır?

Kredi öteleme talebinin onaylanıp onaylanmayacağına banka karar verir. Eğer talebiniz onaylanır ve kredi taksitleriniz ertelenir ise, 7 iş günü içerisinde tamamlanmış olan başvurunuz ile ilgili onay mesajı, telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilir. Onaylanan kredinizin yeni ödeme planını öğrenmek için Halkbank Mobil’i veya internet bankacılığını kullanabilir, taksitlendirme ve ödeme zamanlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Kredi Ertelemesi Şartları Nelerdir?

Kredi borcu ertelemesinden Halkbank’tan bireysel kredi çekmiş olanlar faydalanabilir. Ötelenen kredi borçları için erteleme faizi, çekilmiş olan mevcut kredilerin faiz oranları üzerinden hesaplanır. Yeni ödeme programı ile beliren fark, yeni taksitlendirme ile diğer vadelere eşit olarak dağıtılır. Kredinin ertelenebilmesi için 31 Mart 2020 tarihinden önce çekilmiş olması gerekmektedir. Bu şartlara uyan her kredi sahibi kredi ekstre erteleme fırsatından yararlanabilir.

Hangi Krediler Ertelenir?

Taksit erteleme fırsatından şu kredileri çekmiş olanlar faydalanır:

 • Bireysel İhtiyaç Kredisi (Eğitim, Düğün, Tatil…)
 • Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi

Krediler Ne Kadar Süre Ertelenir?

Bireysel kredilerde öteleme süresi 3 ay olarak belirlenmiştir. “Ekonomiye Destek Paketi” olarak adlandırılan ve ortak bir çalışmanın ürünü olan bu pakette, her banka için bireysel erteleme aynı süreye sabitlenmiştir. Dileyenlerin, 3 yerine 1 ay da erteleme şansı vardır, ancak tavan süre 3 aydır. Buna göre, 3 ay sonra, başvurudan sonra kredi sahibine gelen ödeme planı yürürlüğe girecektir.

Kredi Erteleme İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Vardır?

Halkbank, borç ertelemesi için yeni bir belge ve başvuru formu talebinde bulunmamaktadır. Kredi çekenlerin gerekli bilgileri bankada bulunduğundan, yeni bir başvuruya gerek duyulmaz.

Kurumsal Kredi Ertelemesi Nasıl Yapılır?

Esnaf ve sanatkarların borç ötelemesi, “Esnaf Destek Paketi” adı altında yürütülür. Zor dönemlerde zarar gören esnafın, 31 Mart 2020’den önce çekmiş olduğu kredilerin ödeme planlarının 3 ay ertelenmesi, bu erteleme sürecinde faiz uygulanmaması sağlanmıştır. Gelecek talepler halinde, banka, 3 aylık süreci başlatacağını duyurur. Başvuruyu yapabilmek için bir Halkbank şubesine başvurmak gereklidir.

Halkbank Kredi Kartı Ertelemesi Nasıl Yapılır?

kredi islemleri

Kredi kartı borcu ertelemesi programı da bulunan Halkbank, bu işlemin şubelerden, internet bankacılığından ve mobil uygulamadan yapılabileceğini belirtmiştir. Halkbank Paraf Card sahipleri, müşteri hizmetlerini arayarak ya da internet şubeden kartlarım bölümünden erteleme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Birden fazla kartının borcunu ötelemek isteyenlerin her kart için ayrı başvuru yapması gerekmektedir.

Ayrıca KOSGEB Kira Desteği Nedir, Nasıl Alınır? adlı yazımızı inceleyin!

Kredi Kartı Ertelemesi Ne Kadardır?

Kredi kartı borç ötelemesi 3 aya kadar çıkar. Kişiye özel yapılan bu yeni taksitlendirme sayesinde, sizin için en uygun ödeme planını Halkbank ile birlikte bulma şansınız vardır. Miktara ve süreye göre belirlenen ödeme planlarına elbette belirli faiz oranları uygulanmaktadır, ancak bireyselliği sayesinde kolaylık sağladığı bilinir. Böylelikle, Halkbank müşterilerinin kredi ekstre erteleme fırsatı yanında kredi kartında da erteleme imkanına sahip olması mümkündür.