• YARIM ALTIN
  8.198,00
  % 0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  32,9002
  % 0,28
 • € EURO
  35,8582
  % 0,71
 • £ POUND
  42,5530
  % 0,75
 • ¥ YUAN
  4,5279
  % 0,36
 • РУБ RUBLE
  0,3743
  % 0,88
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmak için mesajınızı 47 17’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Harçlık avans bakiye sorgulama işlemleri için; ‘’HARCLIK AVANS BAKIYE’’ yazdıktan sonra mesajınızı 4747’ye gönderebilirsiniz. Kredi, burs alan bir kullanıcı iseniz genç bank kart sahibi de değilseniz alışverişinizde kullanabileceğiniz 350 TL olan harçlık avans limitini tanımlayabilirsiniz. Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmak için GENC BANKKART yazıp mesajı 47 47’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Bakiye işlemlerinizi sorgulamak için, Ziraat Bankası’nın size sunduğu yöntemlerden faydalanabilirsiniz:

 • Bankaya kayıtlı olan Cep telefonunuz ile BAKIYE yazdıktan sonra 47 47’ye SMS göndererek hesabınıza ait bilgileri telefon numaranıza gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • BAKIYE (Ek No) yazdıktan sonra 47 47’ye göndererek mesajda belirttiğiniz hesap numarası ve bakiye bilgilerinizin telefonunuza gelmesine yardım edebilirsiniz.
 • Bankanıza kayıtlı cep telefonu ile müşteri numaralarınız birbiriyle bağlantılı değilse BAKIYE boşluk müşteri no aldıktan sonra 47 47’ye SMS olarak gönderebilir, hesap bakiyelerinizin özetinin cep telefonunuza gönderebilirsiniz.

SMS ile Avans Başvurusu Nasıl Yapılır?

sms ile kredi basvurusu

Sms ile avans kart başvurusu yapmak için ‘’AVANS’’ yazdıktan sonra boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini yazarak 4747’ye SMS olarak gönderebilirsiniz. Aylık ödemeli kredili mevduat hesabınız var ise kartınıza avans işlemi tanımlayarak KMH limitinden yaptığınız harcamalar için ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvansCard bakiyelerini uzaktan kontrol edebilmek için AVANS BAKIYE yazdıktan sonra aralarında birer boşluk bırakarak yine kartınızın son 4 hanesini yazarak 47 47’ye SMS olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber bankaların uyguladığı pek çok kredi desteği yöntem ve uygulamalar kredi başvuru işlemlerini oldukça kolay hale getirmektedir. Ziraat Bankası başta olmak üzere pek çok bankanın ürünlerini kullanabilmeniz için kredi başvurunuzu bankaya hızlı bir şekilde iletebilirsiniz.  Onaylanan kredi başvurunuz ile alışveriş ve diğer harcamalarınızı düzenli ve kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Ayrıca Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

kredi basvurusu nedir

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu 47 47 SMS hattı ile aktif hale getirilmektedir. Şubeye gitmeden, çağrı merkezini aramadan, bankaya SMS göndererek kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 7 gün 24 saat şubede sıra beklemeksizin bankanın sizden istediği çeşitli gelir beyanı, iletişim ve kimlik bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde onaylayabilirsiniz. Https://ziraatbank.com.tr  linkine tıklayarak kredi başvuru sayfasına giderek size sunulan resmi başvuru formunu doğru bir şekilde doldurarak kredi başvurunuzu bankaya hızlı bir şekilde iletebilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için Ziraat Bankası ATM’lerine giderek, banka müşteri hizmetlerini arayarak, Ziraat mobil ve banka şubesi üzerinden size özel kredi başvuru kampanya ve fırsat seçeneklerinden faydalanabilir, kredi limitinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımzıa göz atın!

Kredilere göre SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile kredi başvurusu ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi için 4747’ye SMS gönderilerek gerçekleştirilir. İhtiyaç kredisi için ‘’TUKETICI’’ yazdıktan sonra aralarına boşluk bırakarak kredi tutarı, ,vade sayısı sayısı ve 1 aylık net gelirinizi yazarak 4747’ ye SMS olarak gönderebilirsiniz. Taşıt kredisi almak için ‘’ TASIT’’ yazdıktan sonra aralarına boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, kredi tutarı, vade sayısı, aylık net geliri ve taşıtın bedelini yazarak 4747’ye SMS olarak gönderebilir, kredi talebinizi bankaya bildirebilirsiniz. Konut kredisi almak için ‘’KONUT ‘’yazdıktan sonra aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C. kimlik numarası, kredi miktarı, gün vade sayısı, bir aylık net gelir ve konut bedelini yazdıktan sonra 47 47’ye mesaj olarak gönderebilir kredi alma talebinizi rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmak için yukarıda belirtilen adımları takip ederek Ziraat Bankası kredi alma işlem ve onay sürecini hızlandırabilirsiniz. İhtiyaç ya da konut kredisinden hangi krediye ihtiyaç duyuyorsanız o kredinin kodunu kullanarak 47 47’ ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yaptıktan sonra banka, kredi notu ve kredi sicili bilgilerinizi etraflı bir şekilde inceleyerek size hızlı bir şekilde dönüş yapacaktır. İlk kredi alma talebi inceleme işlemleri sonrasında tarafınıza olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılarak kredi alma süreciniz kısaltılmaktadır.

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmanın avantajları şunlardır:

 • Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sunulan SMS ve internet bankacılığı ile kredi başvurusu ve tüm bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.
 • 47 47 hizmet numarasını kullanarak 7 gün 24 saat boyunca şubeye uğramadan, nerede olursanız olun bütün hesaplarınıza hızlı ve etkili bir şekilde erişim sağlayarak istediğiniz kredi kartı, mevduat ve sigortalama işlemlerinizi kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.
 • Bakiye işlem özetinizi görüntüleyebilir, SMS bankacılığı üzerinden hesap hareketlerini hızlı bir şekilde inceleyerek kredi limit artırma ve kredi bilgileriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ziraat bankası kredi talepleri gelir durumunuza göre değerlendirilmektedir.
 • Limit artırma ya da kredi miktarını belirleme süreci sizin bankaya ilettiğiniz aylık gelir ile doğru orantılıdır. Bankaya verdiğiniz iletişim ve müşteri bilgilerinin doğruluğu kalite standartları gereği detaylı bir şekilde araştırılmaktadır.
 • Kredi alma işlemleri sürecinde muhakkak banka ile iletişime geçerek size özel faiz oranı düşük kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Kredi bilgilerinin yanı sıra yatırımlarınız için döviz, kur hareketliliğinden de anlık olarak haberdar olabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası SMS bankacılığı hizmet ve uygulaması sayesinde tüm işlemlerinizi 47 47 numarasından gerçekleştirebilir, kredi başvuru talebinizi bankaya ilettikten sonra talebinizin dakikalar içerisinde incelenmeye başlayacaktır.
 • Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapma işlemleriniz ile ilgili gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra sms ile geri dönüş yapılarak kredi başvuru talebinizin onaylanıp onaylanmadığı konusunda size hızlı bir şekilde bilgi verilecektir.