• YARIM ALTIN
  7.826,00
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5238
  % 0,03
 • € EURO
  34,9963
  % 0,29
 • £ POUND
  41,4020
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  4,4818
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3872
  % 1,65
 • BITCOIN/TL
  2116874,722
  % -0,37
 • BIST 100
  %

 Papara Black Card Nasıl Alınır?

 Papara Black Card Nasıl Alınır?

Papara black cardlar, isme özel basılan ve yalnızca bankaya yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması ile alınabilen kart türleridir. Papara black card alabilmek için müşterilerin bir şubeye gitme şansı yoktur. Papara black card yalnızca mevcut papara müşterilerinin mobil uygulama üzerinden yaptığı başvuru ile alınabilen bir kart çeşitidir. Papara black carda sahip olabilmek için öncelikle kişinin Papara mobil uygulamasını edinmesi gerekir. Uygulama edinildikten ve giriş yapıldıktan sonra kişinin sağ alt kısımda bulunan Papara card bölümünden, “papara black card” seçilerek işlemleri devam edilir. Seçilen kart adımından sonra müşterinin bilgilerinin istendiği bir sayfa açılır ve bu sayfadaki bilgiler banka bünyesinde gizli tutulma hakkına tabiidir. Böylece müşterilerin özel bilgileri yalnızca bankada bulunur ve banka güvencesi altında tutulur. Daha sonra açılan sayfada istenen kişisel bilgiler ve kart Özellikleri bölümü doldurularak kart işlemi  onaylanmak üzere bankaya gönderilir. Daha sonra müşteriler uygulama üzerinden kart aşamalarını takip edebilir, sonucun olumlu veya olumsuz olduğu görüntülenebilir. Olumlu sonuçlanan kart başvurusunda uygulama üzerinden kartın hangi aşamada olduğunu görebilmekte mümkündür. Bu sayede başvurusu olumlu sonuçlanan müşteriler, kart basım aşamasını, gönderim aşamasını gibi bilgileri uygulama üzerinden görüntüleyebilir. Papara black Card başım aşamasından sonraki süreçte genellikle 2-5 iş günü arasında müşteriye teslim edilmek üzere kurye ile yola çıkarılır. Kurye geldiğinde adreste bulunmayan müşterilerin birkaç gün içerisinde şubeye giderek kart teslimi yapmaları gerekir. Aksi taktirde kişinin kartı bankaya geri gidecektir ve yeniden işlem oluşturarak alabilmesi sağlanabilir; fakat bunun içinde belirli bir işlem süresi vardır. Bu yüzden müşteriler kart basım aşaması geçildikten sonra uygulama üzerinden kartlarının nerede oldugunu takip ederek bu tür aksamalar yaşamanın da önüne geçebilirler.

Papara Black Card’ın Numarası Nerede Yazıyor?

papara black card nedir

Papara black cardların numaraları, her karttan farklı olarak black card’ın arka yüzünde yazıyor. Genellikle her kartta olduğu gibi ve black cardların tasarımı yenilenmeden önce de kartın ön yüzünde kart numarası, son kullanma tarihi, CVV, müşteri adı soyadı yazıyordu. Bir süre önce yapılan yeni kart tasarımı ile bu bilgiler tamamen black cardın arka yüzüne taşındı ve kartın ön yüzünde hiçbir işaret, amblem gibi şeyler bulunmuyor. Kartın ön yüzünde yalnızca mat siyah dümdüz bir şekil görülüyor. Yapılan bu yeni tasarım ile papara black card kullanıcılarının kart numaraları da otomatik olarak kartın arka yüzüne taşınmış oluyor.

Ayrıca Ziraat Bankası Harç Yatırma Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Papara Black Card Ücretli Mi?

Papara black cardlar, tamamen ücretsiz bir kart çeşitidir. Tüm müşterilerin başvurularına ve kullanımlarına açık olan black cardlar için başvuru aşamasında, onay aşamasında, teslim aşamasında müşteriden hiçbir şekilde ücret talep edilmez ve papara black card’ın kullanım ücreti de bulunmaz. Bu sebeple müşteriler kart sahibi olurken veya olduktan sonra kart kullanımları için bankaya herhangi bir ücret ödemeden kart kullanımlarını gerçekleştirebilirler. Her bankada ve her kart türünde değişen ödeme sistemleri ile, papara müşterilerinin en sık merak ettiği konu da papara black cardlarda bir aidat ödenmesi gerekip, gerekmediğiydi. Bankanın başvuru aşamasında Müşterilerine verdiği bu bilgi, müşteri hizmetleri aranarak veya bankanın resmî internet sayfasının ziyaret edilmesi ile de öğrenilebilir. Papara black Card kullanıcılarından, banka hiçbir zaman kart kullanım ücreti, aidat, işlem ücreti veya kart basım ücreti gibi taleplerde bulunmaz. Bu sayede tüm papara müşterileri yalnızca papara hesapları bulunması sayesinde tamamen ücretsiz bir şekilde papara black Card sahibi olabilme hakkına sahiptir.

Papara Black Card’ın Türü Nedir?

papara black card islemleri

Papara black cardlar, bir kredi kartı değildir ve kredi kartı özelliği de bulunmaz. Papara black cardlar yalnızca banka kartı olarak oluşturulmuş bir kart çeşitidir. Yalnızca banka kartı olarak kullanıma açıktır. Bir diğer kart türlerinde olduğu gibi hem banka kartı, hem kredi kartı özeliği bulunmaz; çünkü Papara black cardlarda banka tarafından kredi kartı özelliği eklenmemiştir. Yani papara black cardlar yalnızca ön ödeme sistemi ile çalışan kartlardır. Böylece müşteri kartında bulunan nakit miktarı kadar harcama yapabilir. Bu sebeple black card üzerinden taksitli alışveriş yapmak mümkün değildir. Tamamen bir banka kartı olan black card, internet alışverişlerinde ve pos cihazı bulunan her yerde geçerli olarak kullanılabilir. Kartta bulunan nakit miktarı tükendiğinde kart üzerinden müşteri hiçbir harcama yapamaz; çünkü bu kartta, diğer kartlarda bulunduğu gibi nakit avans bölümü, kredi kartı bölümü, eksiye geçme durumu gibi olaylar bulunmaz. Müşteri istese dahi bu kartta nakiti bulunmadığında hiçbir işlem gerçekleştiremez.

Ayrıca Halkbank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Papara Black Card Özellikleri Neler?

Papara black cardların özellikleri, banka tarafından belirlenmiş ve belirli sınırlar ile değişiklik gösterebilen özelliklerdir. Papara black card sahibi olan müşterilerin farklı bir işlem yapmadan tüm papara black card özelliklerinden faydalanmasına olanak sağlanır. Papara black card özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Papara black card’ın herhangi bir işlem ücreti, aidat ödemesi, kart basım ücreti gibi ödemeleri bulunmaz ve black card müşterilerinden bu kadar üzerinden hiçbir ödeme talep edilmez.
 • Black card temassız ödeme özelliğine sahip bir karttır.
 • Papara black card müşterilerinin maksimum işlem limiti 500.000 TL’dir.
 • Papara black card müşterileri ATM aracılığı ile para çekme-yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • Aylık 500 TL’ye kadar olan para çekme işlemleri tamamen ücretsizdir.