• YARIM ALTIN
  8.122,00
  % 1,38
 • AMERIKAN DOLARI
  32,6645
  % 0,32
 • € EURO
  35,5639
  % 0,42
 • £ POUND
  42,0850
  % 0,79
 • ¥ YUAN
  4,4872
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3713
  % 1,46
 • BITCOIN/TL
  1849280,698
  % 4,01
 • BIST 100
  %

Halkbank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

Halkbank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

Halkbank mobil bankacılık parolası almak için bankanın müşterisi olmak gerekmektedir. Bu şifre hesap sahibi olan vatandaşlar için temin edilir. Halkbank aracılığı ile açtırmış olduğunuz hesaplarınıza erişebilmek ve mobil/internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirmek için Halkbank mobil şube parolası almanız gerekmektedir. Aşağıda yer alan adımlar aracılığı ile bu parolayı edinebilirsiniz.

Halkbank Dialog Aracılığı Şifre Alma: Doğrudan çağrı merkezi aracılığı ile şifrenizi oluşturabilirsiniz. 0850 222 0 400 bunun için belirlenmiş olan numaradır. Hatta kısa süre bekleyebilir ve müşteri temsilcilerinin yönlendirmeleri ile internet bankacılığına giriş için şifrenizi sesli yanıt sistemi üzerinden tuşlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Şifre Alma:

 • İnternet bankacılığı aracılığı ile şifre almak için doğrudan bankanın internet sitesini kullanmanız gerekmektedir. Sube.halkbank.com.tr’a giriş yaptıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan Parola Al kısmına tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu aşamada internet şubesi kullanmak için banka kartı ya da kredi kartı seçeneğine tıklanır.
 • Formda istenen kartın son 6 hanesi, CVV kodu ve geçerlilik tarihi işaretlenir.
 • Daha sonraki adımda kimliğiniz yanınızda bulunmalı ve bankanın sormuş olduğu kimlik sorularını cevaplamanız gerekir.
 • En son adımda ise banka size şifre seçtirecek ve bu şifrenin de doğrulamasını yaptıracaktır.

İnternet şubesi için almış olduğunuz şifreyi mobil şube için de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayrıca mobil şube için parola almak aşağıdaki adımlarla mümkündür.

 • Halkbank’ın müşterileri için sunmuş olduğu Dijital Parola seçeneğini kullanmak için önce bankanın uygulamasını cep telefonunuza indirmelisiniz. Bu aşamada cep telefonlarınızın akıllı telefon olması gerekmektedir.
 • Parola Al ve Şifremi Unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra sizi Dijital Parola alma sekmesine yönlendirmektedir. Burada çipli kimlik kullanıcıları için QR kodu taratıp şifre belirleme seçeneği aktif olacaktır. Bankadan doğrudan gelen onaylama sonrasında Dijital Parolanız ile mobil şubeye giriş yapabilirsiniz.

Halkbank Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

halkbank parolasi nedir

Halkbank parola unutma durumu ile karşı karşıya kaldıysanız, bankanın 0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz, şifrenizi unuttuğunuzu belirtmenizin ardından banka çalışanı sizden kart bilgilerinizi isteyecek ve birkaç kimlik bilgisi teyit edecektir. Bu bilgileri doğru şekilde paylaşmanızın ardından, yine sizi aktaracağı bir yanıt istemi aracılığı ile yeni şifrenizi tuşlayabilirsiniz.

Parolanızı unutmuşsanız, doğrudan bankanın mobil şubesi üzerinden Parolamı Unuttum Seçeneğine tıklayarak telefon doğrulatma ve diğer bilgileri doldurabilir ve şifreyi yenileyebilirsiniz. Ancak bu seçenek dijital parolası bulunmayan kişiler tarafından kullanılabilir. Dijital parola ile zaten mobil cihazınızda tanımlı bulunan bankaya tek kullanımlık parola ile giriş sağlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı şifrenizi unutmuş olma durumunda da bankanın e-şube seçeneğinden kartınızın son 6 numarası, geçerlilik tarihi ve CVV kodu işlemlerinin ardından, şifre yenileme seçeneğine yönlendirmektedir.

Ayrıca Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank SMS ile Şifre Alınır Mı?

Halkbank sms yoluyla parola çağrı merkezleri aracılığı ile edinilebilir. Özellikle şifrenizi unutmanız durumunda banka size yeni tek kullanımlık şifre gönderimi yapabiliyor. Bu şifre ile Halkbank mobil şube parolası bilmiyor olsanız bile sisteme giriş yapabiliyor ve daha sonra kendi şifrenizi belirleyebiliyorsunuz. Şifrenizi SMS yolu ile almak özellikle bankanın sisteme kayıtlı cep telefonu numarası ile işlem yapma optimizasyonu bulunduğundan dolayı sıklıkla yaşanıyor. Mobil şubeden aracılığı ile SMS şifresi yalnızca tek kullanımlık olarak temin edilmektedir. Daha sonra bu şifreyi uygulamada değiştirmeniz gereklidir. Kısa bir cevap verecek olunursa, Halkbank’ın müşterilerine SMS ile şifre aldırabileceğini söylemek mümkündür.

Halkbank Paraf Nasıl Giriş Yapılır?

Halkbank Parafa giriş yapma bankanın sunmuş olduğu hem kredi kartı hem de banka kartı özellikli ürününe erişim olarak açıklanabilir. Mobil şubeye girerek Paraf’a ulaşabilirsiniz. Kartınızın şifresini unuttuysanız ya da bu kartın şifresini değiştirmek istiyorsanız, şifre bilgisine sahip olduğunuz Halkbank mobil şube ya da internet şubesi aracılığı ile kart ayarları bölümünden kartınızın şifresini değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu durumda çağrı merkezlerini aradığınızda da tüm ürünler gibi doğrudan doğrulama şifresi ile size yeni bir kart şifresi gönderecektir.

Halkbank Şifre Çiz Nedir?

halkbank parolasi nasil alinir

Halkbank desenli parola seçeneği özellikle parolasını sıklıkla unutan kişiler için geliştirilmiş olan bir yöntemdir. Görsel hafızanızdan faydalanarak kullanacağınız bu şifre türü mobil bankacılık için geliştirilmiştir. Yöntem akıllı telefonlarda kullanılan teknikle aynı olmakla beraber, 2 kere doğrulamasını yapmış olduğunuz şifrenizi ekrana çizerek kullanabilirsiniz.

Bu seçenekten faydalanmak için önce mobil şubeye girişinizin doğrulanması gerekmektedir. Size verilen müşteri numarası, TC kimlik numaranız ve kimliğiniz ile doğrulayacağınız dijital parolanız ve banka tarafından gönderilen tek kullanım şifresi ile giriş yaptıktan sonra, kendiniz için bir desen belirleyebilir ve bu desen aracılığı ile giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank Paraf Mobil Şifresi Nasıl Alınır?

Paraf mobil kullanım şifresi doğrudan mobil bankacılığa giriş yaptığınız şifre ile aynı olacaktır. Paraf kartınızı mobil olarak kullanmak, yani kartı alışveriş yapacağınız adreslere vermeden cep telefonunuz aracılığı ile yapmak için Paraf Mobil’in Android cihazınızda yüklü olması gerekir. Uygulama aynı zamanda eski sürüm akıllı telefonlarda çalışmamaktadır. Paraf Mobil kullanıcısı olmak için sisteme şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Halkbank mobil şube parolası aldıktan sonra doğrudan Paraf mobile giriş yapabilir, yine uygulamanızın şifresini unuttuğunuzda çağrı merkezleri aracılığı ile destek alabilirsiniz. Sıfırdan uygulama kuracaksanız indirdikten sonra Parola Al seçeneğindeki adımları izlemeniz gerekir.