• YARIM ALTIN
  7.834,00
  % -0,43
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5509
  % 0,02
 • € EURO
  35,0083
  % 0,16
 • £ POUND
  41,4471
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  4,4888
  % -0,84
 • РУБ RUBLE
  0,3810
  % 0,02
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Maker (MKR) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Maker (MKR) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Maker (MKR) Coin, Maker platformunda yer alan iki coinden bir tanesidir. Bu platformda iki tane coin yer almakta olup biri Maker Coin diğeri ise Dai Coindir. Dai Coin piyasada token olarak işlem görmekte olup MKR Coin piyasalarda değişken bir değere sahip olduğu ile karşımıza çıkmaktadır. İki coinde Maker platformu içinde bulunmasından dolayı Dai Coin üretimi yapılırken ortaya çıkan işlem ücretleri MKR Coin ile ödenmektedir. MKR Coin platform içerisinde bir hizmet Coini olarak tanımlanmaktadır. Platform içerisinde gerekli ödemeler yapıldığı zaman bu token yakılarak sistemde bulunan toplam token sayısı azaltılır. Dai Coinde de talep artışı oluşmaya başladığı zaman MKR Coin’inde de bu taleplere bağlı olarak talep artışı görülmektedir.

Maker (MKR) Coin Nasıl Alınır?

Maker (MKR) Coin satın almak için, Coin’in alım satım yapıldığı herhangi bir borsa platformu üzerinde hesabınız olmanız gerekmektedir. Bu borsalardan birinde hesap oluşturduktan sonra hesaba para yüklemeniz gerekmektedir. Yüklenilen bu para ile BTC alınması lazımdır. Yüklenilen para ile BTC alınarak Exchange yapılması gerekmektedir. Exchange yapma ve Maker Coin alma adımları aşağıda verildiği gibidir:

 • Öncelikle hesabınız olan kripto para borsası platformuna giriş yapılır.
 • Hesaba giriş yapıldıktan sonra hesaba para yüklenmesi gerekmektedir. Bunun için “para yatırma/ çekme” kısmına tıklanır.
 • Bu kısımda TL yatırma bölünde yatırmak istediğiniz miktarı yazarak “bildirim gönder” seçeneğine tıklanır ve çıkan onay kutucuğu doldurularak “devam” butonuna basılır.
 • Daha sonra karşınıza para yatırma kodu bölümü çıkacaktır. Burada işlem açıklamasında çıkan kodu kaydetmeniz gerekmektedir.
 • Kodu kaydettikten sonra banka hesabınızdan para transferi gerçekleştirilir. Bu alanda Havale ya da EFT yapılmaktadır. Yapacağınız işlemin açıklama kısmına kaydetmiş olduğunu kod doğru ve eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Kod bulunmayan ya da kullanılmış, eksik ve yanlış girilmiş kodlar para transfer sürecini olumsuz etkileyerek paranın aktarılmamasını sağlamaktadır. Bunun için doğru kodun eksiksiz bir şekilde girilmesine özen gösterilmelidir.
 • Hesaba para yatırdıktan sonra banka hesabınızda kontrol işlemi gerçekleştirmeniz önerilmektedir.
 • Hesaba TL yükledikten sonra bunu Exchange yapıp TL ile önce BTC’ye çevrilmesi gerekmektedir.
 • BTC’ye çevrilen TL ile “Kolay Alış/ Satış” yazan kısımdan MKR Coin almak için tıklanır.
 • Burada karşınıza bir sekme açılacaktır. Bu sekmede yer alan tutar kısmına ne kadar MKR Coin almak isteniyorsa o yazılır ve “Maker Al” butonuna tıklanır.

Yukarıda verilen adımlar tamamlandıktan sonra MKR Coin alma işleminiz tamamlanmış olur ve dileğiniz şekilde yatırım faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

Maker Coin alım satım işlemlerinizde sanal cüzdan hesabına sahip olmanız yapacağınız işlemlerde hem hızınızı arttırır hem de daha güvenli bir şekilde alım satım işlemi yapabilirsiniz.

Funfair Coin nedir? Nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Maker (MKR) Coin Nasıl Çalışır?

nasil isler maker coin

Maker (MKR) Coin çalışma mantığında birçok risk faktörleri ve stratejik iş yönetimi yatmaktadır. Maker platformunda yer alan risk yönetimi ve iş mantığı oylamaları platformun çalışmasında ana faktörlerden biridir. Burada bahsedilen risk yönetimi platformun geleceğini ve başarı oranlarını artırmayı amaçlamaktadır. MKR token yatırımcıları platform içerisinde istedikleri teklifleri sunmak için oy kullanma haklarına sahiptirler. Kullanılan bu oy süre fark etmeksizin istenildiği zaman geri alınabilir ve yeni bir oylamaya verilebileceği gibi yeni oylama başlatma hakkına da sahiptir.

MKR platformu içerisinde risk yönetiminde değişiklik yapabilmek için oylamaya sunulan tekliflerden en çok oy alan teklif aktifleştirilir ve değişiklik sağlanabilmektedir. En çok oy alan teklif kabul edildikten sonra güvenlik işlerinden geçeceği için anında değişim yaşanmamaktadır. Belirli bir süre gecikme yaşandıktan sonra risk yönetimi tekliflerinde alınan oylara göre değişiklik meydana gelmektedir.

Maker platformunda çalışan ekip Dai Coin ve Maker platformunun geleceğine platform üzerinde bulunan topluluklar ile birlikte karar verilmektedir. Gelecek için planlanan, Maker platformu üzerinde bulunan faaliyetleri geliştirerek yürürlüğe sokmaktır. Bu geliştirilmesi planlanan özelliklerden bazıları ise şunlardır; kullanılan oyların vekil oy kullanıcısına devredilebilme özelliğinin geliştirilmesi ve bu oyların güvenli bir saklama alanında yer alan Maker Coin ile daha üst düzey bir güvenlik duvarı inşa etmek ve oy kullanabilme özelliklerini geliştirebilmektir.

Maker (MKR) Coin Nasıl Kullanılır?

Maker (MKR) coin kullanımı, oluşturulan sanal cüzdan ile Maker platformu üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirerek kullanım gerçekleşmektedir. Sanal cüzdan oluşturmak Maker Coin kullanımı için önemli faktör oluşturmaktadır. Alım satım işlemi haricinde platform üzerinden kripto para alım satım işlemi de gerçekleştirmek mümkündür.  Maker platformu, platform üzerinde yapılan her işlemi asimetrik şifreleme ile imzalayarak göndermektedir. Yapılan işlemler tüm borsa ağlarında duyurularak birden fazla kullanımın önüne geçilmiş olmaktadır.

Maker (MKR) Coin Nasıl Nakit Paraya Çevrilir?

Maker (MKR) Coin nakit para çevirme işlemi için borsa kanalları üzerinde satış işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Borsa üzerinde satışı gerçekleştirilen MKR Coin’in gerçek para karşılığı EFT ya da Havale ile banka hesabına aktarılmaktadır.

SuperFarm (SUPER) coin nedir? Nasıl alınır?

Maker (MKR) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

maker coin madenciligi bulunur mu

Maker (MKR) Coin madenciliği yapmak bu kripto para için mümkün değildir. Platform üzerinde ya da piyasada yer alan tüm Maker Coin kripto paraları şirketler tarafından piyasaya sürülmektedir ve hakları koruma altındadır.

Maker (MKR) Coin Piyasada Ne Kadar Değerlidir?

Maker (MKR) Coin piyasa değeri toplam 1 milyon MKR Coin üzerindedir. Tek bir MKR coin 474 dolara denk gelmektedir. Piyasada 26. Sırada yer alan MKR Coin ciddi bir yükseliş sergilemekte olup birçok yatırımcının dikkatini çekmektedir. Yüksek bir işlem hacmi bulunan coinde istikrarlı büyüme gerçekleşeceği tahmin edilmektedir. İşlem hacmi kripto paralar arasında buluna MKR coin bu sıralamada da 30. sırada bulunmaktadır.