• YARIM ALTIN
  7.922,00
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2195
  % 0,03
 • € EURO
  34,9906
  % 0,25
 • £ POUND
  41,2512
  % 0,38
 • ¥ YUAN
  4,4481
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3573
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  2234285,503
  % -0,88
 • BIST 100
  %

Binance LaunchPad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance LaunchPad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Binance LaunchPad, piyasa yer alan kripto para projelerini hayata geçirebilmelerini ağlayan girişimlere katkı sağlayan bir özel token çıkarma platformudur. Binance platformunun en son çıkardığı projedir. Bu projeye kayıt olmak kolaydır ve Binance platformu üzerinde bulunan LaunchPad Kayıt alanından kayıt olunabilmektedir.

Binance LaunchPad anlam olarak “fırlatma rampası anlamına gelmektedir. Bu da blockchain projelerinin fon toplama ve kripto para sisteminde isimlerini duyurmalarına yardımcı olarak tanımlanmaktadır.  2019 yılında platformda yer alan her bir token için yeni başlatma işlemi yapılmıştır. Gerekli kriterleri karşılayan bu projeler Binance için 10 milyon ve üzerinde kullanıcı tabanına tanıtılmıştır. Aynı zamanda ABD başta olmak üzere 29 farklı ülke vatandaşı bu platformda token satışına katılma hakkı elde etmişlerdir.

Binance kullanıcıları bu platformda sakladıkları Binance Coinler (BNB) ile yeni proje ve yatırımlar elde edebilmektedirler. Böylece yatırımcı olma fırsatları da bulunan platform sakinleri birçok imkana sahip olmaktadır. Aynı zamanda proje sahipleri de Binance kullanıcılarına yatıkları yatırımlara özel fonlar sağlayabilir ve çalışmalarını sürdürerek geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Yatırımcılar ile desteklenen projeler Binance LaunchPad üzerinde erken yatırımcı olabilmenizin önü açılmaktadır. Lider borsalar üzerinde listelenen piyasalar üzerinde yer alarak ticari işlemler ve daha fazlasını yapabilmeniz mümkündür.

Binance LaunchPad Platformunun Amacı Nedir?

Binance LaunchPad platformu amacı iki amaca hizmet etmektedir. Bu iki temel amaç platformu daha fazla geliştirme ve yatırımcılar tarafından benimsenmeyi daha fazla arttırmadır.  Bu amaçların dışında LaunchPad platformu kripto para piyasasına katılacak olan yeni proje girişimlerini sistem üzerinde yer alan coinlerini satarak fon elde etmektedirler. Bu fonlar projenin gelişimi ve daha geniş kitlelere yayılması için reklam süreçlerinde kullanılmaktadır.  Bu süreçlere tanıklık eden yatırımcılar yaptıkları satışlarda daha fazla para kazanmayı hedeflemektedirler.

VeChain (VET) Coin nedir, nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Binance LaunchPad’e Katılım Nasıl Olur?

binance lounchpade nasil katilinabilir

Binance LaunchPad’e katılabilmek için öncelikle bir hazırlık sürecinden geçilmesi gerekmektedir. Bu süreçte ilk dikkat edilmesi gereken durum hesabınızın Kimlik Onaylı Hesap (KYC) olmasına dikkat edilmelidir.  Aynı zamanda platform geliştiricileri tarafından düzenlenmiş olan yasaklı ülkelerden herhangi birinin vatandaşı olunmaması dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Eğer bu iki koşul yerine getiriliyorsa sorunsuz bir şekilde Binance LaunchPad’e katılım işlemi gerçekleşmektedir. LaunchPad platformu katılımı gerçekleştikten sonra katılmak istenen herhangi bir proje olduğunda katılımcılar o proje için belirlenen çekilişe katılmak durumundadır. Bunun nedeni ise platform yatırımcıları tarafından fazla talep olduğu için çekiliş sistemi oluşturulmuş ve çekiliş sonucuna göre yatırım işlemi gerçekleşmektedir. Çekilişe katılmak içinde yapmanız gerekenlerden ilki bilet talep etmenizdir. Bilet talep etmek için de hesabınızda belirli bir miktarda BNB tutmanız gerekmektedir. Cüzdanınızda tutmuş olduğunuz BNB miktarına göre bilet alımı yapabilmektesiniz. En fazla 10 bilet alımı yapılmaktadır. Bilet alım ve çekiliş için aşağıda verilen adımları takip edebilirisiniz:

 • Binance hesabınızda en az 50 BNB en çok 500 BNB bulunması gerekmektedir.
 • Hesapta bulunan BNB miktarına göre çekiliş hakkı elde edilmektedir. Bu oranlar ise şu şekildedir; 50 ila 200 BNB tutarlarına 1, 200 ila 300 BNB tutarlarına 2, 300 ila 400 BNB tutarlarına 3, 400 ila 500 BNB tutarlarına 4, 500 üstü BNB tutarlarına 5 adet çekiliş hakkı için bilet verilmektedir.
 • Bilet kazanmak için en az 9 gün boyunca hesabınızda BNB bulunması gerekmektedir.
 • Her gün farklı BNB sayısı olduğu zaman 9 gün sonunda günlerin BNB ortalaması alınarak çekiliş hakkı sayısı belirlenmektedir.
 • 9 gün boyunca BNB’ler hesabınızda bulunmalıdır. Çünkü platform her an denetleme yapabilme imkanına sahiptir.
 • 9 gün boyunca hesapta saklanan BNB’ler Binance LaunchPad sayfasına giriş yapılarak “Ticket Claim” yazan seçeneğe tıklanır ve bilet talebinde bulunulur.
 • Bilet talebinde bulunduktan sonra tarafınıza bilek numaralarınız verilecektir.
 • Bilet süreci sona erene kadar BNB bakiyeniz olduğu müddetçe çekilişe karılmak için bilet talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Taleplere göre günlük en fazla 8 bilet hakkı talep edilebilirsiniz.
 • Çekiliş süresi dolduktan ve çeliş çekildikten sonra biletlerinizde kazanan numaralardan biri mevcut ise Binance hesabınızdan 300 Dolara denk gelen BNB düşülerek Elrond (ERD) verilir. Her bilet için aynı miktar geçerlidir ve bu çekiliş süreci 24 saat sürmektedir.
 • Çekilisi kazandıktan sonra ve Elrond (ERD) sahibi olduktan sonra Binance üzerinde işlem görmesi için açabilir, satabilir ya da uzun dönemli yatırımlar yapmak için satabilirsiniz.

Verilen bu adımlar ile LaunchPad platformuna katılabilir ve işlem yapabilirsiniz.  Bu noktada unutulmaması gereken bir konu ise her BNB miktarına 1 bilet talebi yer almaktadır.

Binance Coin (BNB) Nedir?

binance coin tanimi

Binance Coin (BNB), kripto para borasında işlem yapabilmek için gerekli olan kripto para birimidir. Aynı zamanda Binance LaunchPad platformu üzerinden token satışına ve çekilişe katılmak için Binance Coin (BNB) sahibi olmak gerekmektedir. Bunun için Binance platformu üzerinden TL yükleyerek BNB’ye dönüştürerek gerekli işlemler yapılabilmektedir. Binance platformu, Binance Labs’da bulunan 21 projeye destek vermektedir.

SuperFarm (SUPER) Coin nedir, nasıl alınır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Binance LaunchPad Token

Binance LaunchPad token, rampadan fırlatılacak tokenlar arasında yer almaktadır. Bu skalada yer alan tokenlardan biri BTT’dir. Ton alt yapısına bağlı olan BTT ünlü P2P dosya paylaşım platformuna bağlı olan BTT token daha iyi dosya paylaşım süresi sunmak için içerik yaratıcıları ödüllendirilmiştir. Böylece 138 ülkede 100 milyon aktif kullanıcıya sahip olmaktadır.

LaunchPad platformu ile gerçekleştirilen diğer proje ise merkezi olmayan ve yapay zekaya sahip bir blockchain ağı oluşturarak Fetch.AI olarak tanımlanmaktadır. Bu proje kapsamına göre insan müdahalesi olmadan gerçekleştirilen işlemler için Otonom Ekonomik Temsilciler (AEA)’den yararlanarak kendi cihazları, hizmetleri ve bireysel temsilci elde edilmektedir. Daha deney aşamasında olan bu süreç kısa süre içerisinde sektörde kullanıma geçmesi amaçlanmaktadır.