• YARIM ALTIN
  7.914,00
  % -0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2139
  % 0,06
 • € EURO
  35,0327
  % 0,38
 • £ POUND
  41,1773
  % 0,34
 • ¥ YUAN
  4,4473
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3574
  % 0,13
 • BITCOIN/TL
  2231157,476
  % -0,88
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası mobil şifre alma banka müşterilerinin yapabileceği eylemler arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası’nın maaş müşterileri ya da bankada hesap açan müşteriler internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ziraat Bankası mobil şube parola almak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Ziraat Mobil uygulaması cep telefonuna indirilir.
 • İnternet bankacılığından internet bankacılığı şifresi almış olmak kaydıyla Ziraat Mobil Şube için şifre alınabilir.
 • ‘Mobil Bankacılık Uygulamasına Hoş geldiniz’ yazısı göründükten sonra TC kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifresi tuşlanır. Ardından ‘Hemen Başvur’ tuşuna basılır.

Bu adımlardan sonra bankanın başvurunuzu değerlendirmesi ve işleme alması oldukça kısa sürecektir. Tarafınıza iletilen banka bilgi SMS’inden sonra mobil bankacılık için bir defa kullanabileceğiniz şifre tarafınıza iletilir. Daha sonra bu şifre ile mobil bankacılığa giriş yapabilir ve daha sonra kendiniz için yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Nasıl Alınır?

mobil sube nedir

Ziraat İnternet Bankacılığı şifresi almak için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Bireysel ya da kurumsal müşteri olarak dijital bankacılığa başvuru yapabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası’nın internet sitesine giriş yapın.
 • Sol altta yer alan Dijital Bankacılığa Başvur seçeneğine tıklayın.
 • TC kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve sizden istenen diğer bilgileri doldurduktan sonra SMS kısmına geçiş yapın.
 • Cep telefonunuza gönderilen kodu, internet sitesine iletin.
 • Daha sonra banka şifre belirlemenizi isteyecektir.

Şifre belirledikten sonra aktif olarak internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Parola Unuttum Ne Yapabilirim?

Ziraat Bankası şifre unutma sorununu yaşıyorsanız, 444 0 000 numarasını tuşlayarak doğrudan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Banka tarafından size verilen kart tarafınıza ulaştıysa, müşteri temsilcisinin güvenlik dolayısıyla size sormuş olduğu soruları doğru şekilde yanıtlamanız ve kart bilgilerinizin bir kısmını paylaşmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra, müşteri temsilcisi yeniden bir şifre tuşlamanız için sizi bir yanıt sistemine aktaracaktır.

Burada daha önce belirlemediğiniz 4 haneli bir şifreyi oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığı ile de şifrenizi yeniden alabilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifrenizi unutmanız halinde, yine internet sitesi üzerinden kart bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi doğrulamanız istenecektir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı açma internet bankacılığı şifresi almakla eş değerdir. İnternet bankacılığı kullanmak istiyorsanız kart bilgilerinizle işlem gerçekleştirip bilgisayarınız ve telefonunuzun masa üstü arayüzünden internet şubesine bağlanabilirsiniz. Kart işlemleri, havale EFT ve daha birçok bankacılık işlemi buradan çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı www.ziraatbank.com.tr aracılığıyla açılabilmektedir.

Ziraat Mobil Giriş Nasıl Yapabilirim?

Ziraat Mobil bankacılık giriş şifre temin ettikten sonra yapılır. Aşağıdaki adımları uygulayarak Ziraat Mobil’e giriş yapabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası mobil şube parola işlemlerini tamamladıktan sonra giriş sayfasına yönelin.
 • Giriş sayfasında TC kimlik numaranızı ya da Müşteri Numaranızı tuşlayın
 • Altında yer alan şifre, mobil bankacılık için oluşturmuş olduğunuz şifredir, bu şifreyi tuşlayın.
 • Şifreyi tuşladıktan sonra giriş seçeneğine tıklayın.
 • Banka size SMS onayı göndererek bir kod girmenizi isteyecektir. Bu kod kart güvenliğinizi sağlamak amacıyla işlenir.
 • Kodu tuşlayın ve sisteme giriş yapın.

Ziraat Bankası Bankkart Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankkart şifresi bankanın size göndermiş olduğu zarfın içerisinde yer alan şifredir. Bu şifre geçici bir şifredir. Bu şifreyi kullanarak kartınızı aktive etmeniz beklenmektedir. Kartı ATM’ye taktıktan sonra size verilen eski şifrenizi girmenizi isteyecek, daha sonra yeni şifreniz tuşlanacaktır. Yeni şifrenizi 2 defa tuşladıktan sonra artık yeni şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bankkartınızı yenilediyseniz kart şifresi için mobil bankacılığı da kullanmak mümkündür.

Mobil Bankacılığa giriş yaptıktan sonra sol sekmeden kart ayarları bölümüne girebilir ve Kart şifresi kısmına tuşlayabilirsiniz. Şifrenizi hem mobil bankacılık üzerinden hem de aynı zamanda internet şube üzerinden değiştirebilirsiniz.

Ziraat Onay Nasıl Kullanılır?

ziraat bankasi mobil sube parola islemleri

Ziraat Onay kullanımı özellikle mobil şube kullanılmak istediğinde çokça önemlidir. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, banka artık kimliğinizi doğrulamak için Ziraat Onay vermenizi bekler. Tüm bankacılık faaliyetlerinde kişinin onayını almak için teyit cümleleri yerine Ziraat Onay kullanılır. Otomatik olarak karşınıza çıkan bu sistemde, mobil bankacılığın aktif olması ve karşınıza gelecek olan talebi onaylayıp onaylanmadığınız sorulur. ‘Onayla’ tuşuna basarak bankacılık işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ziraat Onay için ayrıca bir şifre almaya gerek bulunmamaktadır.

Ziraat Onay sistemi Mobil Bankacılık açıldıktan sonra alt sekmede dördüncü sırada bir tik işareti şeklinde yer alır. Müşteri temsilcisi talepleri, şube sorumlunuz ile yapmış olduğunuza online işlem ve başvuruları doğrudan buradan onay vermeniz beklenir. Red durumunda banka işlem yapamaz.

Ayrıca Halkbank Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Mobile Girememe Sorunu Neden Olur?

Ziraat Mobil giriş yapamama probleminin başlıca nedeni şifrenin birden çok defa hatalı olarak giriş yapılmış olmasıdır. Banka bu durumda, kendini kapatır ve yeniden mobil bankacılığı kullanabilmeniz için müşteri hizmetleri ile kontak kurmanız beklenir. Ziraat Bankası mobil şube parola hatalı tuşlanmadı ancak halen mobil bankacılığa giriş yapamıyor durumdaysanız, önce cihazınızın internet bağlantısını daha sonra da uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bütün bunlara rağmen halen bağlanamıyorsanız bankanın servislerinde bir hata bulunabilir. Bu durumda internet bankacılığı ya da müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz.