• YARIM ALTIN
  6.953,00
  % 1,17
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0617
  % 0,23
 • € EURO
  33,6694
  % 0,04
 • £ POUND
  39,4374
  % 0,19
 • ¥ YUAN
  4,3175
  % 0,26
 • РУБ RUBLE
  0,3318
  % -0,38
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıf katılım Bankası’nın gümüş hesapları farklı birkaç yol ile açılabilir. Vakıf katılım müşterilerinin gümüş hesabı açabilmeleri için bir çok yöntem ve seçenek sunulmuştur. Bu yöntemlerden müşteri kendisine en uygun olan yöntemi seçerek yalnızca birkaç dakika içinde gerekli bilgileri banka ile paylaşarak gümüş hesabı açılımı sağlayabilir. Gümüş hesap açılımı için başvuru yapıldığı andan sonraki birkaç dakika içerisinde müşterinin uygunluk durumuna göre gümüş hesabı açılmış olacaktır. Günlük hesap açılımları birkaç gün süren işlemler değildir ve genellikle banka tarafından başvuru sonrasında birkaç dakika içerisinde müşterinin kullanımına açılır. Vakıf katılım bankası gümüş hesabı açabilmek için müşterilerin tercih edebilecekleri yöntemleri de şu şekildedir:

• Vakıf katılım internet bankacılığı kullanarak müşteriler gümüş hesabı açabilirler.
• Vakıf katılım Bankası’nın mobil bankacılık uygulamasını edinerek yalnızca birkaç adım sayesinde müşteriler gümüş hesaplarını açabilir ve kullanıma başlayabilirler.
• Teknolojik yöntemleri tercih etmeyen müşteriler bakıp katılım bankasının herhangi bir şubesine tercih ederek gümüş hesap açılımı için müşteri temsilcisine başvuruda bulunarak hesap açılımı sağlayabilirler.
• İnternet veya şube olmadan da tercih edilebilecek olan bir diğer yöntem ise telefon bankacılığıdır. Vakıf katılım Bankası’nın telefon bankacılığı numarası aranarak ilgili numaradan müşteri temsilcisi ile görüşme sağlanarak hızlı ve kolay bir şekilde gümüş hesabı açılabilir.

Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabının Özellikleri Neler?

vakif katilim bankasi gumus hesabi

Vakıf katılım Bankası’nın gümüş hesaplarının birçok özelliği bulunur. Bakıp katılım Bankası’nın müşterisi olan bireyler başvuruları onaylanması halinde ve mevcut gümüş hesabı sahibi olmaları durumunda tüm gümüş hesap özelliklerinden faydalanma haklarına sahip olurlar. Gümüş hesap sahibi olan müşterilerin gümüş hesaplarının özelliklerinden faydalanmaları için farklı herhangi bir şey yapmalarına gerek yoktur. Yalnızca gümüş hesap sahibi olmak gümüş hesap özelliklerinden faydalanmaya yeterlidir. Vakıf katılım bankası gümüş hesaplarının özellikleri banka tarafından belirlenir ve yalnızca vakıf katılım bankası güvenliği Altında saklanan gümüş bir yatırım hesapları duydu. Vakıf katılım gümüş hesaplarının özelliklerinden bahsedilecek olur ise bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

• Gümüş hesabı üzerinden yapılacak olan gümüş işlemleri alım satım aşamasında 1 gram gümüşten işlemler yapılabilir.
• Gram cinsinden alınabilecek olan gümüşler TL haricinde EUR, USD, GBP cinsi döviz hesapları olarak da açılabilir.
• Vakıf katılım Bankası’ndan gümüş hesapları tamamen faizsiz hesap türüdür ve gümüşler değer kazandıkça gümüş hesabında bulunan gümüş yatırımları da değer kazanarak artış gösterir.
• Vakıf katılım müşterileri gümüş hesabından yapacakları tüm alım satım işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler.
• Gümüş hesap aracılığıyla yatırım var ve birikimler kaybolma, çalınma riski olmadan el işçiliği sebebiyle değer kaybetmeden vakıf katılım gümüş hesaplarında saklanabilirler.
• Alım satım işlemleri vakıf katılım şubelerinin yanı sıra 7:24 vakıf katılım Internet bankacılığı, mobil bankacılık üzerinden de işlemler hızlıca gerçekleştirilir.

Ayrıca  VakıfBank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Vakıf Katılım Gümüş Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Vakıf katılım bankasının gümüş fiyatları Yurt içi ve yurt dışı piyasalarına bağlı olarak belirlenir. Vakıf katılım gümüş fiyatları piyasalarda oluşan fiyatları ve döviz kurlarının değişkenliğine bağlı olarak gün içerisinde sürekli olarak güncellenir. Sebeple gümüş hesap sahibi olan ve gümüş yatırımı yapan müşterilerin gün içerisinde sürekli olarak gümüş fiyat takibi yapmaları yatırımları açısından oldukça önemlidir. Sürekli sürekli olarak değişen döviz ve borsa piyasası sebebiyle gümüş fiyatları da belli belirsiz olarak sürekli değişkenlik gösterir. Bu nedenle müşterilerin yaptıkları gümüş yatırımlarından kar edebilmeleri için takipte olmaları gerekir. Gümüş fiyatları gün içerisinde artış gösterdiğinde gümüş takımı yapılmalı ve gümüş fiyatları düşüş gösterdiğinde ise gümüş alımı yapılarak yeniden yatırım yapılmalıdır. Bu sayede müşteriler yaptıkları gümüş yatırımlarından oldukça fazla kazanç elde edebilirler.

Vakıf Katılım Bankasından Fiziki Altın Alınır Mı?

vakif katilim bankasi gumus hesabi

Vakıf katılım Bankası’ndan fiziki altın alabilmek için Müşterilerin bakıp katılım altın hesabı bulunması gerekir. Vakıf katılım altın hesapları mevcut ise müşteriler bazı vakıf katılım banka şubesinden fiziki altın alım satımı yapabilirler. Fiziki altın alım satımları yalnızca banka şubesinden gerçekleştirilebilir ve başka hiçbir yöntem ile gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Bu sebeple vakıf katılım müşterisi olan ve altın hesabına fiziki altın alım satımı yapacak müşteriler en yakın Vakıf katılım şubesine başvurarak müşteri temsilcisi aracılığı ile fiziki altın alım satımı gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Ziraat Bankası Harç Yatırma Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Vakıf Katılım Bankası Altın Hesap Nasıl Açılır?

Vakıf katılım bankasının altın hesapları birkaç farklı yöntem ile açılabilirler. Bu yöntemlerden hangisinin tercih edileceği tamamen müşterinin insiyatifine bağlı ve kendi isteğine kalmış bir yöntemdir. Vakıf katılım bankası müşterisi olan ve altın hesap açmak isteyen müşterilerin faydalanabileceği ve tercih edebileceği yöntemlerden bahsedilmesi gerekir ise bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

• Vakıf katılım bankası müşterileri altın hesap açmak istediklerinde internet bankacılığı aracılığıyla ile yalnızca TC kimlik numarası ve şifre eşliğinde sisteme giriş yaparak altın hesabı açılımı için başvuruda bulunabilirler ve başvuruların olumlu sonuçlanması halinde birkaç dakika içerisinde altın hesap açılmış olacaktır.
• Vakıf katılım müşterileri mobil bankacılık üzerinden de altın hesap açılımı yapabilirler mi başvurularının onaylanması halinde anında sistem üzerinden altın hesap kullanımına başlayabilirler.
• Müşteriler vakıf katılım şubesine giderek altın hesap başvurusunda bulunabilirler ve anlık olarak hesap açılımı gerçekleştirilebilir.
• Vakıf katılımın mevcut müşterisi iseniz müşteri temsilcisi aranarak müşteri temsilcisi desteğinden faydalanarakta altın hesap açılımı gerçekleştirilebilir.