• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • BITCOIN/TL
  2164703,311
  % 0,09
 • BIST 100
  %

 VakıfBank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

 VakıfBank Mobil Şube Parola Nasıl Alınır?

VakıfBank mobil şube parola almak için bankomat ya da kredi kartınızın olması yeterlidir. Tek yapmanız gereken işlem VakıfBank internet sitesinde yer alan ‘’şifre al’’ tuşuna tıklayarak açılan pencereden sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız olacaktır. VakıfBank mobil şube parola alma hizmeti ile vakit kazanarak işlemlerinizi oldukça pratik ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi sadece bireysel müşteriler kullanabilmektedir.

VakıfBank Mobil Şube Parolası Almak İçin Neler Yapılır?

vakif bank mobil sube

VakıfBank mobil şube parolası almak için ilk önce Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını cihazlarınıza indirerek telefonunuza gelen gerekli aktivasyon aşamalarını cihaz üzerinden eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekir. VakıfBank’ın internet bankacılığını kullanan bireysel müşteriler aktivasyon işlemlerini tamamladıktan sonra bankanın yeni güvenlik ürünlerinden olan cep imzaya da sahip olmuş olurlar. Cep imza kullanmaya başlayan banka kullanıcıları tek kullanımlık şifre tercihini değiştirebilir. İnternet bankacılığına giriş için tek kullanımlık şifre işlemlerinin geçerli olduğu tüm işlemlerde cep imza üzerinden onay verebileceksiniz. Internet bankacılığı için uygulanmakta olan güvenlik ayarları, işlem limitleri,masraf ve komisyonlar mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca Vakıfbank Günlük Para  Çekme Limiti Ne Kadar? adlı yazımıza göz atın!

VakıfBank Mobil Şube Parolasını Almak için Hangi Cihazları Kullanabilirsiniz?

Vakıfbank mobil şube parolasını almak için NFC özelliği bulunan Android veya iOS 13 yüklü iPhone 7 ve üzeri cihazlarını kullanabilirsiniz. Yeni nesil çipli kimlik kartları için OCR, NFC özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede internet bankacılığı müşterisi olma, şifre alma ve mobil bankacılık aktivasyon süreçlerinin her birini NFC özelliği taşıyan yukarıda belirtilen cihazlar ile kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Çipli kimlik kartları ile internet bankacılığı müşterisi olarak aktivasyon sürecinizi oldukça rahat ve güvenli bir şekilde yönetebilirsiniz. Mobil cihazınızın işletim sistemine göre cihaz modelini tercih ederek okutabilir Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını cihazlarınıza hızlı ve rahat bir şekilde yükleyebilirsiniz. Mobil temassız ödeme ile kredi kartınızı cep telefonunuza tanımlayarak alışverişlerinizi kredi kartınız olmadan da güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Mobil uygulamalar yöntemi ile temassız ödeme Android ve NFC özelliği bulunan 5.0 üzeri sürümlü Akıllı telefonlarınızdan işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Android telefonlarınızın ‘’ayarlar’’ sekmesindeki NFC özelliğini aktif ederek şube parolanızla istediğiniz her işlemi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil Bankacılık İçin Hangi Cihazlar Kullanılır?

Vakıfbank mobil bankacılığı kullanabilmek için tercih edilmesi gereken cihazlar ve işletim sistemleri şunlardır: IOS 11 ve üzeri, Android 5 ve üzeri, HarmonyOS 5 ve üzeri

Vakıfbank Mobil Şubeden Çağrı Merkezi İle Hangi Şifre İşlemleri Gerçekleştirilir?

Vakıfbank mobil şubeden çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilen şifre işlemleri şunlardır:

 • Çağrı merkezi şifresi alma
 • Kredi kartı yeni şifre alma
 • Çağrı merkezi şifresi güncelleme
 • Kredi kartı şifre güncelleme
 • Bankomat kart şifre güncelleme
 • Bankomat kart yeni şifre alma
 • İnternet bankacılığı şifre işlemleri
 • Tarım kart yeni şifre alma
 • Tarım kart şifre güncelleme

Vakıfbank Mobil ile uzaktan müşteri olmak şimdi daha kolay! Vakıfbank mobil ile uzaktan müşteri olmak eskisinden daha kolay hale geldi. Bireysel müşteri olmak için şubeye gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizi oturduğunuz yerden güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Vakıfbank mobil indirerek şifre işlemlerinin yanı sıra pek çok evrak işlemleri için imzalama derdi olmadan, kurye beklemeden işlemlerinizi rahat bir şekilde halledebileceksiniz. Müşteri temsilcinizle Vakıfbank mobil görüntülü arama sistemi ile uzaktan görüşerek işlemlerinizi kolay bir şekilde yönetebilir bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

VakıfBank Mobil müşterisi olmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

vakif bank islemler

ilk önce Vakıfbank Mobil’i cihazınıza indirin. Daha sonra ‘’Vakıfbank müşterisi ol’’butonuna tıklayarak hızlı ve kolay bir şekilde Vakıfbank müşterisi olun.

T.C. kimlik kartına sahipseniz, cep telefonunuz NFC destekli ise şu adımları takip ederek Vakıfbank mobil müşterisi olabilirsiniz:

İlk olarak T.C. kimlik kartını seçin ve TC kimlik kartınızı sisteme okutun. Kimlik bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak aktarılıp okutulacaktır. Daha sonra sizden istenilen fotoğrafı çekin. Sizden istenen kişisel bilgilerinizi, meslek, adres ve benzeri bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak sisteme kaydedin. Müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşmenizi tamamladığınız esnada muhakkak kimlik kartınızı yanınızda bulundurulmalısınız. Yönlendirildiğiniz ekranda istediğiniz şifreyi sisteme girerek Vakıfbank mobil şifrenizi belirleyin. Vakıfbank mobil şifresi aldıktan hemen sonra tercih ettiniz şubede vadesiz TL hesabınız açılmış olacaktır. Bu aşamadan sonra artık siz de bir Vakıfbank’lı olarak VakıfBank mobil şube parola alma işlemini pratik bir şekilde  gerçekleştirdikten sonra  mobil uygulama üzerinden mobil şifre alma başta olmak üzere pek çok işleminizi uygulama üzerinden  gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Cep telefonunuz NFC destekli değilse mobil cüzdan ile işlem yapacak iseniz Vakıfbank müşterisi olmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

İlk olarak kimlik türünü seçin. Kimlik ve kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun. Kuryenin sizinle iletişim kuracağı adresi belirleyerek adres bilgilerini doğru bir şekilde sisteme kaydettiğinizden emin olun. Bir süre sonra kurye firması sizinle irtibat kuracaktır. Kurye ziyareti için kimlik ve adres bilgilerinizi ibraz etmeniz gerekir.  Vakıfbank anında bankomat kart teslimi için sizden alınan imza ile Vakıfbank müşterisi olabileceksiniz.

Yukarıda belirtildiği gibi işlem sürecinde anında Vakıfbank şubeniz için vadesiz TL hesabınız açılmış olacaktır. Cep telefonunuza gönderilen dijital şifre aracılığı ile internet bankacılığı sonrasında Vakıfbank mobil aktivasyonunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Avantajlı Vadeli hesabınızı aktif etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

Vakıfbank mobil üzerinden hesaplar- vadeli -hesap aç -avantajlı vadeli hesap menüsünden, internet bankacılığı kanalından işleminizi gerçekleştirmek isterseniz, hesaplarım- vadeli hesaplarım- vadeli hesap açma- avantajlı vadeli hesap açma

Yukarıda belirtilen menüleri kullanarak şube aracılığıyla tüm işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Mobil uygulama ile şifre işlemleri başta olmak üzere pek çok işlemi müşteri temsilcisi ile görüntülü olarak görüşüp çözmek için 7 gün 08.00’ den 02.00 ‘a kadar iletişim kurabilirsiniz. Görüntülü görüşmeler için TC kimlik kartı ve nüfus cüzdanı ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Kurye süreçlerinin tamamı için sms ile bilgilendirilirsiniz. Talep edilmesi durumunda işaret dili bilen müşteri temsilcileri ile de oldukça rahat ve güvenli bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. IPhone 7 ve üzeri telefonları NFC destekli olup bu telefonlarla mobil uygulama şifre ve diğer bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden oturum açarken tarayıcınızın adres satırına www.vakifbank.com.tr yazarak açılan sayfadan internet bankacılığı uygulamasını kolayca açabilirsiniz. Açık kalan tüm tarayıcı pencerelerini kapatarak internet bankacılığına bağlanıp mobil uygulama hizmetlerine ulaşabilirsiniz.  Tarayıcı adresinin özellikle https ile başladığından emin olmanız gerekir. Internet bankacılığı oturum açma işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak için tarayıcı penceresinde kapalı kilit simgesinin görülmesi gerekir. Kapalı kilit simgesi yoksa hiçbir bankacılık işleminin yapılamaması tavsiye edilir. Bu esnada sistemden hemen ayrılmalısınız. Kilit işareti bağlantınızın şifrelenmiş olduğunu belirterek güvenliğinizi artırır. Internet bankacılığı işlemlerinden hemen sonra uygulamadan güvenli çıkış tuşuna basarak çıkmanız önerilir. Mobil uygulama şifre alma işlemleri sonrasında işletim sisteminizi düzenli olarak güncelleyerek olası güvenlik açıklarını önlemiş olursunuz. İnternet tarayıcısının güncel sürümü kullanılmalıdır. Muhakkak antivirüs yazılımı bir program kullanılarak yazılım hizmeti aldığınız uygulamaların her biri düzenli olarak güncellenmelidir.

Cihazlarınıza güvenlik duvarı kurarak etkinleştirmeniz,güvenliğinizden emin olduktan sonra bankanın tüm şifre ve finansal hizmetlerini kullanmanız tavsiye edilir. Mobil ve internet bankacılığı işlemleri sırasında programlarınızı kapatarak bu süre zarfında herhangi bir chat ve sörf yapmamaya, dosya indirmemeye özen göstermelisiniz. Asla telefon ve e-posta üzerinde banka hesaplarınızı ve şifre işlemlerinizi üçüncü kişilerle paylaşmamalısınız. VakıfBank mobil şube parola alma işlemleri tamamlandıktan sonra bankanız tarafından hiçbir zaman şifre sorulmaz, bilgilerinizi güncelleme ve şifrelerinizi değiştirme talebi yapılmaz. Banka tarafından sizi doğrudan internet sitesine yönlendiren bir e-posta gönderimi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamalısınız.  Herhangi bir casus yazılım ya da şifre çalıntısı gibi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda hemen Vakıfbank 0850 222 0 724 çağrı merkezini arayarak durumu banka yetkililerine bildirebilir banka üzerinden teknik destek talep edebilirsiniz.