• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2166068,705
  % -0,29
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Altın Puan Nasıl Kazanılır?

Kuveyt Türk Altın Puan Nasıl Kazanılır?

Kuveyt Türk Bankası altın puan kazanmak için müşterilerin sağlam nakit kredi kartının bulunması gerekmektedir. Müşterilerin kazanacağı altın puanlar sadece sağlam nakit kredi kartı üzerinden kazanılabilmektedir. Bundan dolayı da altın puan biriktirmek isteyen kişilerin, bu kart çeşidini aldıkları zaman altın puan kazanmaya başlamaları unutulmamalıdır. Sağlam nakit kredi kartı ile gerçekleştirilen alışverişlerde altın puan kazanılmaktadır. Kart bakiyesi yetersiz olduğu zaman tanımlanan ek limit sayesinde alışverişe devam edilebilmektedir. Sağlam nakit kart ile müşteriler vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak ya da bakiyenin yetersiz olduğu zamanlarda karta tanımlanan ek limit hakkı ile alışveriş yapılmasına izin verilmektedir. Bu alışverişler ile de sağlam nakit kartla alışveriş yapan müşteriler, altın puan kazanırlar.

Sağlam nakit kredi kartı ile müşterilerin altın puan kazanmaları için yapması gereken değişik bir işlem yoktur. Bankanın altın puan kazanabilmeleri için belirlediği tek şart, sağlam nakit kart üzerinden müşterilerin alışveriş yapmaları olmaktadır. Böylece Kuveyt Türk müşterisi olan ya da Kuveyt Türk Bankası müşterisi olmayı planlayan kişiler sadece sağlam nakit kredi kartı edinerek kolay bir şekilde Kuveyt Türk altın puan kazanabilmektedirler. Sağlam nakit kart üzerinden gerçekleştirilen her alışverişte müşterilerin hesaplarına belirli miktarlarda altın puanlar otomatik şekilde aktarılmaktadır. Bu altın puanlarla müşteri birikim yapabilir ya da her altın puanı dilediği alışverişlerde kullanabilmektedir. Bu yüzden de müşteriler için altın puan, bir nevi nakit para kabul edilmektedir. Bu altın puanlar, Kuveyt Türk Bankası’nın anlaşması bulunan her yerde kullanılabilmektedir.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kredi Kartı Nedir?

kuveytturk bankasi islemler

Kuveyt Türk Bankası sağlam nakit kart çeşidi, diğer kredi kartlarının aksine pek çok avantajı bulunan ve kampanyalara sahip olan bir kart türüdür. Kartın üzerinden gerçekleştirilen kampanyalar, banka tarafından her ay tekrardan düzenlenir. Böylece müşteriler, ihtiyaçları olan kampanyaları gözden geçirerek katılır. Sağlam nakit kart üzerinden harcamalar gerçekleştirebilir. Sağlam nakit karta sahip olan müşteriler Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden, yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin diğer ATM’ler üzerinden 7 / 24 boyunca işlem yapabilirler.

Sağlam nakit karta sahip olan kişiler, kart limiti bitse de sağlam kart ile alışveriş yapmaya devam edebilir. Bunu da ek limitler oluşturma sonucu gerçekleştirebilmektedirler. Her sağlam kart sahibi müşterinin ek limit hesabını kullanılmasına izin verilmektedir. Ek limitler, kart başvurusu sırasında tanımlanarak, başvuru gününden itibaren kullanıma açık olan sistemlerdir. Müşteriler, dilediği zaman ek hesapları sağlam nakit kredi kartı üzerinden kullanabilmektedirler. Aynı zamanda ihtiyaç olması durumlarına karşı belirlenmiş olan ek limit bakiyesine göre nakit de çekebilirler. Böylece müşterilerin anlık olarak nakit ihtiyaçları karşılanır, nakit avans çekimi için müşterilerden sağlam kart dışında bir şey istenmeden nakit çekim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kuveyt Türk sağlam nakit kartların bazı özellikleri vardır. Bu özelliklerden yararlanmak için ise sadece nakit kart sahihi olmak yeterli olacaktır.

Altın Kart Nedir?

Altın kart kavramı, Kuveyt Türk Bankası tarafından müşterilere tahsis edilen bir kart çeşididir. Bu kart, vadesiz hesabınızdaki paranın yetersiz olması yani bakiyenin yetersiz olması halinde karta tanımlanan ek limit sayesinde, müşteriye alışveriş yapma imkânı sunan bir kart türüdür. Kuveyt Türk’ün müşterilerine sunduğu, bakiyenin yetersiz olduğu durumlarda devreye giren ek limit sisteminde hesaba tanımlanacak limitler, müşterinin ihtiyacına göre 250 TL, 500 TL, bin TL, bin 500 TL ya da 2 bin TL aralığında olabilmektedir.

Ayrıca Vakıf Katılım Bankası Gümüş Hesabı Nasıl Açılır? adlı yazımıza göz  atın!

Altın Kartın Özellikleri Nelerdir?

Altın kartın öne çıkan yönü, normal koşullarda vadesiz hesaba bağlı olan banka kartınız üzerinden sadece vadesiz hesabınızda yer alan para miktarı kadar alışveriş yapabilirken altın kartın karz özelliği ile vadesiz hesabınızda bakiyenin yetersiz olması durumunda hesaba tanımlanan limit ile alışveriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kartın Özellikleri Nelerdir?

kuveytturk bankasi islemler

Kuveyt Türk bankası sağlam kartın öne çıkan yönleri, yalnızca sağlam kart sahipleri tarafından kullanılabilir. Nakit kartın pek çok farklı özelliği vardır. Bu özelliklerden yararlanabilmek için ise sağlam karta sahip olmanız yeterli olacaktır. Sağlam nakit kart, bir tür banka kartı olduğu için her müşteriye verilemeyebilir. Bundan dolayı ilgili banka temsilcilerine başvuru yaparak sağlam nakit kart alınıp alınamayacağı kolay bir şekilde öğrenilebilmektedir. Kuveyt Türk sağlam nakit kartın özellikleri aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Sağlam nakit kart çeşitleri, vadesiz hesaplara alışveriş ve ATM’ler üzerinden ulaşılmayı sağlayan bir karttır.
 • Kart bakiyesi yetersiz olduğu zamanlarda müşteri onayı alınarak ek limit hesabından kullanıma izin verilmektedir.
 • Sağlam nakit kart ile 7 / 24 boyunca Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden işlem gerçekleştirilebilir.
 • Yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin müşteriler Vpay, VISA Electron, Maestro, Cirrus ve TROY amblemi görülen diğer tüm banka ATM’leri üzerinden de işlem yapılabilmektedir. Aynı zamanda mağazadaki pos cihazlarından da işlemler gerçekleştirilir.
 • Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin bütün alışverişlerde kullanılan bir karttır.
 • Debit kart ile alışveriş olanağı sağlayan bütün internet sitelerinden alışveriş gerçekleştirilebilir.
 • Sağlam nakit kart ile gerçekleştirilen tüm alışverişler üzerinden Kuveyt Türk altın puan kazanılmaktadır.
 • Farklı ülkelerden çekilen döviz miktarları, sağlam nakit kart hesabına TL şeklinde düşer.
 • Kuveyt Türk sağlam nakit kart, ücretsizdir. Kart basımından ve kullanımından hiçbir şekilde banka müşterilerinden ücret talep edilmemektedir.
 • Sağlam nakit kart üzerinde sadece TROY amblemi varsa bu kart yalnızca yurt içerisinde geçerli olur demektir. Bu kartlar, yurt dışında hiçbir işlemde geçerli olmamaktadır.