• YARIM ALTIN
  7.837,00
  % -0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3039
  % -0,02
 • € EURO
  35,1495
  % 0,57
 • £ POUND
  41,6139
  % 0,37
 • ¥ YUAN
  4,4540
  % -0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3677
  % 1,26
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Ziraat bankası günlük para çekme tutarı banka tarafından her müşteriye özel ayarlanır. Ziraat bankasına günlük para çekimi için başvurulduğu taktirde bankanın istediği koşullara uygun olan her birey günlük para çekim avantajından faydalanabilir. Ziraat bankası için ATM aracılığı ile günlük para çekim limiti 5.000 TL olarak ayarlanmıştır. QR kodu ile para çekimi yapılacağı taktirde bu tutar 3.500 TL’ye düşecektir. Banka tarafından günlük para çekim limitleri bu tutarlarda ayarlanmıştır.

Ziraat Kartı ATM Yuttuğunda Ne Yapılmalıdır?

ziraat bankasi para

Ziraat bankası kartlarını ATM müşteriye geri vermediği taktirde yapılması gereken, ATM banka şube ATM’si ise ve mesai saatleri bitmemiş ise bankaya hemen bildirilmelidir; fakat ATM banka şubesinden ayrı ise ve mesai saatleri bitmiş ise ziraat bankası müşteri hizmetleri hemen aranmalı ve kart bilgileri verilerek başvuru yapılmalıdır. ATM’nin kart yutması durumunda aranacak numaralar şunlardır:

 • 444 00 00
 • 0850 220 00 00

Bu numaralar aranarak başvurular kolaylıkla yapılır ve kart için en kısa sürede işlemler başlatılır.

Ziraat Bankası Kartsız İşlem Yapma Koşulları Nelerdir?

Ziraat bankasından kartsız işlem yapabilmek için tek koşul ziraat bankası bireysel müşterisi olmaktır. Bireysel müşteri olan her birey kartsız işlemlere başvuru yapabilir ve işlemlerinin çoğunu kartsız bir şekilde de yapabilir. Kartsız işlemlerden sadece bireysel müşteriler faydalanır ve onun dışında ki vatandaşlardan hiçbiri hiçbir koşulda fayda sağlayamaz. Ziraat bankası kartsız işlemlere başvurular, banka şubelerinden, ATM’lerden ve internet/mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Başvuru sırasında istenenler ise, başvurulacak kartın hali hazırda aktif kullanılan bir kart olması, kart şifresinin doğru bir şekilde bilinmesi ve bankaya kayıtlı müşteriye ait aktif bir iletişim numarası bulunması gerekir. Bu şartları sağlayabilen her bireysel ziraat bankası müşterisi kartsız işlem yapma hakkına sahiptir.

Ayrıca Ziraat Bankası Mobil Uygulama Nasıl Edinilir? adlı yazımıza göz atın!

Avuç İçi İşlem Nedir? Başvuruları Nereden Yapılır?

Ziraat bankası avuç içi işlemleri, müşterinin bir ziraat kartına sahip olması zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Banka şubelerinden yapılabilen avuç içi işlem başvurusu ile başvuru onaylandığı taktirde hiçbir karta gerek olmadan, ziraat bankası ATM’lerinden işlemler avuç içi ile kolaylıkla yapılabilir. Avuç içi sisteminde bankaya kayıtlı olan avuç içleri sayesinde kart kullanmaya gerek kalmamıştır. Sistemde kayıtlı olmanız yeterli ve ziraat bankası müşterisi olmanız istenen tek koşuldur. Her ATM de avuç içi işlem özelliği bulunmayabilir. Bu yüzden avuç içi ile işlem yapılacağı zaman, avuç içinin geçerli olduğu bir ATM seçilmesi olası akşama ve sorunların önüne geçecektir.

Kartsız Para Çekme Ve Para Yatırma Limitleri Nelerdir?

Kartsız para çekim ve yatırım işlemlerinde öncelikle başvurusu aşamasında bir kart tanımlanması istenir. Sonrasında ise bu kart yanınızda bulunmadığı taktirde bile kart limitine bağlı olarak müşterinin istediği tüm işlemler kartsız bir şekilde yapılabilir. Kartsız para çekme ve yatırma işlemlerinde başvurusu aşamasında tanımlanan kartın limitleri dışında herhangi bir kısıtlama bulunmaz ve sadece tanımlanan bu kartım limitleri göz önünde bulundurularak işlem yapılmasına izin verilir. Tanımlanan kartın limiti 5.000 ise para çekmek için 5.000 ve yatırmak içinde 5.000 koşulu bulunur; fakat para çekme limiti 5.000 iken bu tutarın üzerinde para çekimi ve yatırılması kesinlikle yapılamaz. Müşteriden müşteriye göre değişen bir işlem değildir ve sadece belirlenen kart üzerinden gidilen bir işlemdir.

Bireysel Kredi Başvurusu Yapabilir Miyim?

Ziraat bankası bireysel kredisine başvuru yapabilmek her müşterinin hakkıdır. Bu başvuru da bulunabilmek için tek şart bireysel müşteri olmaktır. Ziraat bankası şubelerinden kolaylıkla bireysel müşteri olunabilir ve başvuru yapılabilir. Bireysel kredi başvurusunda bulunmak için ise ATM’ler üzerinden gerekli tuşlamalar yapıldığı taktirde başvuru işlemleri sekmesinden bireysel kredi (konut, araç, tüketici, öğrenci…) seçilerek ilgili krediye kolaylıkla başvuru sağlanabilir. Kredinizin başvuru aşamalarını ATM’ye gitmeden kolaylıkla mobil bankacılık üzerinde de takip edebilir hangi aşamada olduğunu görüntüleyebilir ve olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığı görülebilir.

ATM’lerden Yatırılan Paralar Ne Zaman Hesaba Geçer?

ziraat bankasi para cekme

ATM’ler aracılığı ile yatırılan nakitler, yatırıldığı an ve para onaylandığı taktirde o an hesaba geçmektedir. Bunun için farklı bir işlem yapmaya ya da uzun zamanlar beklemeye gerek yoktur. ATM’lerden yapılan işlemlerde işlemler o an hesaba aktarılır ve ATM üzerinden de kontrolü sağlanabilir. Hesaplara aynı an da yansıyan bu tutarlarda bir yanlışlık olduğu gözlemlendiyse en kısa sürede müşteri hizmetlerine ulaşım sağlanmalıdır ve gerekli tüm bilgiler verilmelidir. ATM üzerinden para yatırılan hesabın bilgilerinin doğru olduğu yatıran ve para aktarılacak hesabın herhangi bir olumsuzluk ve akşama ile karşılaşmasının önüne geçmeyi hedefler.

Ayrıca  Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası QR Kod İle Günlük Para Çekme/ Yatırma Tutarı Ne Kadar?

QR kod ile ATM’lerden yapılacak işlemlerde işlem limiti bulunur. QR kod ATM’lerden çekilecek günlük nakit tutarı 1.500 TL’dir. Bu tutar QR kod ile para yatırma işlemi sırasında değişiklik gösterir. ATM’lerden QR ile para yatırma tutarı 20.000 TL olarak belirlenmiştir. QR ile günlük para yatırma ve çekme limiti aşımı yapılamaz ve bu tutarlar değiştirilemez. QR ile para yatırılması ve çekilmesi için QR işlemine açık olunması gerekir ve bu başvurularda banka şubesi aracılığı ile yapılabilir. Ziraat bankasının müşterilerine sunduğu kartsız, koşulsuz sadece verilen QR ile işlem yapılabilmesi mümkündür. Olası bir sorunda yine ziraat bankası şubelerine başvurulması istenir.