• YARIM ALTIN
  8.256,00
  % -0,31
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2615
  % 0,06
 • € EURO
  35,0504
  % 0,19
 • £ POUND
  40,9704
  % 0,16
 • ¥ YUAN
  4,4601
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3462
  % -0,30
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin, FC Barcelona futbol takımı spor kulübü ile etkileşim içinde olan bir alt coin olup kripto paralar arasında bulunmaktadır. BAR Coin olarak kısaltmaya sahip olan kripto para birimi sahipleri FC Barcelona kulübünün alacağı kararlarda söz hakkı sahibi olabilmektedirler. Aynı zamanda FC Barcelona Fan Token Coin ödemesi yaparak FC Barcelona futbol kulübünde VİP olanaklardan ve birçok avantajdan yararlanılabilmesi mümkündür.

Bu kripto para ile sahiplik ya da üyelik kanıtı temsil edilebilmektedir. Birçok farklı amaç için kullanılabilen bu tokenların şu anki piyasada en yaygın bir biçimde kullanım alanı Ethereum ve ERC standart tokenlardır. Bu tokenları desteklemek amacı ile yerel bir niyet ile hareket edilmektedir ve özel blok zincirleri gelişmiştir. Kısaca özetleyecek olursa FC Barcelona Fan Token, takım taraftarlarının tokenlerı alarak kulübü desteklediklerini ve kulüp faaliyetlerini etkilemek için oy hakkı elde eden futbol hayranları için oluşturulmuş bir uygulamadır.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nasıl Alınır?

FC Barcelona Fan Token Coin almak için internet üzerinden kripto para borsalarından hesap açılması gerekmektedir. Chiliz, Paribu, Binance gibi güvenilir kripto para borsaları önerilmektedir.  Bu kripto para borsalarının resmi sayfalarına giriş yaparak ana sayfa üzerinde bulunan “kayıt ol” seçeneğine tıklanır. Tıklama işlemi sonrasında karşınıza bir sekme açılacaktır bu sekmede istenilen kimlik bilgileri ve e- posta bilgileri girilmesi istenmektedir. Bu bilgiler girilerek çıkan sekmenin altında yer alan “kaydet” butonuna basılır ve kripto para borsası üzerinde hesap açma işlemi gerçekleşir. Bu işlemden sonra BAR Coin alabilmek için takip edilmesi gereken adımlar şu şekilde verilmektedir:

 • Hesap açmış olduğunuz borsa uygulamasına girerek ana sayfada yer alan “hesaba para yatır” seçeneğine tıklanır.
 • Burada karşınıza bir tablo çıkacaktır. Bu tabloda para yatırılacak para birimi ve miktarın girilmesi istenir.
 • Para birimi ve miktarı girildikten sonra, tablo üzerinde kredi kartı ya da banka numarası bilgilerinin girilmesi gereken yerler yer almaktadır. Buraya istenilen bilgiler girilir ve kripto para hesabına para transferi gerçekleşir.
 • Daha sonra yeni bir pencere açılır ve “kripto para al” sekmesi üzerine tıklanır. Buraya tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılır ve bu sayfa üzerinden BAR kripto para birimi seçilir ardından ne kadar miktarda alınacağı seçilir ve satın alma emri verilerek satın alma işlemi gerçekleşir.

Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra alınan FC Barcelona Fan Token Coin aldığınız kadar miktarda hesabınızda gözükmektedir.

Solana (SOL) coin nedir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nasıl Çalışır?

bar coin nasil islemektedir

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin çalışma şekli, Chiliz ve Ethereum blok zincirlerinde Chiliz ya da Socios.com platformları için dijital para birimi olarak hizmet vermektedir. Bu platformlarda başlayan blockchain girişimleri zamanla yeni token kategorisini ortaya çıkararak Taraftar Token, Socioc.com gibi platformları girmiştir. Futbol taraftarları bu tokenları alabilmek için kripto para değişim işlemi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun için de CHZ satın alınması gerekmektedir. Takım ya da kulübü ifade etmeye yarayan belirteçlere sahip olan kripto para birimi şifreli oylama defteri ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan dijital bir varlık olmaktadır.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Avantajları Nelerdir?

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin avantajları oldukça elverişlidir. Coin kazancının büyük bir kısmı oyunlar üzerinden elde edilmektedir. Oyun haricinde takımın kulüp tarafından satılan ürünleri, yıllık yatırımlarından oluşan sermayeler kripto para borsasında elde edilen coinler üzerinden satın alınma işlemleri yapılabilmektedir. Takım taraftarları tarafından Chiliz ya da Socios platformları üzerinden oyun oynamak ve görev tamamlamak BAR Coin kazanma ihtimalini arttırarak satın alma işlemi gerçekleştirmeden token kazanabilme avantajına sahip olunmaktadır. Aynı zamanda kazanılan bu tokenlar ile takımın ürünlerini satın almak da mümkündür.

FC Barcelona Fan Token Coin en büyük avantajlarından biri çevrimdışı kripto para cüzdanınız var ise bu cüzdanda saklama olanağına sahiptir. Çevrimdışı kripto para cüzdanında saklanan coinler olası gerçekleşebilecek ağ saldırılarından korunur. Böylece coinleriniz güvenli bir ortamda saklanmış olur. İstediğiniz aman sınır ötesine veya kripto para cüzdanları arasında token ya da coin transferi yapılabilmektedir. Yapılan bu transferler her gün her saat bekleme olmaksızın yapılabilmekte olup transfer başına oldukça düşük ücretler alınması da bu kripto paranın dikkat çeken avantajları arasında yer almaktadır.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Dezavantajları Nelerdir?

bar coin olumsuz taraflari

FC Barcelona Fan Token Coin dezavantajlarına bakıldığı zaman en belirgin olanı fazla kripto para borsasında yer almamasının olmuş olması dikkat çekmektedir. Sadece 2 farklı kripto para borsasında listelenmesi kişilerin ya da taraftarların ulaşımını kısıtlamaktadır. Erişilebilirlik açısından diğer alt coinlerden geri planda kalan FC Barcelona Fan Token Coin piyasa değerini arttırmakta da geri planda kalmaktadır.

Bu erişebilirliğin kısıtlı olmasının haricinde kripto para borsasında oluşturulan sanal cüzdan uygulaması bağlı olan internet ağı aracılığı ile gelebilecek saldırılara açık bir halde olup yüksek bir risk faktörü oluşturmaktadır. Bunun için çevrimdışı kripto para cüzdanı oluşturarak bu cüzdanda kripto paralarınızın saklanması önerilmektedir. Bir diğer dezavantaj ise borsada yer alan her kripto para ya da normal ürünlerde olduğu gibi fiyatın her geçen saniye oynama olanağı vardır. Bunun için yatırım yapmadan önce belirli bir süre Coin yakın takibe alınmalı ve yapılan değerlendirmeler sonucu alım satım işlemi yapılmalıdır.

Binance hesabı nasıl açılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Fiyatı Nedir?

FC Barcelona Fan Token Coin fiyatı arz fiyat oranına göre değişmekte olup en son 2 Euro olarak piyasa ekranlarında görülmüştür.