• YARIM ALTIN
  8.274,00
  % -0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0231
  % 0,60
 • € EURO
  35,9396
  % 0,26
 • £ POUND
  42,7572
  % 0,78
 • ¥ YUAN
  4,5525
  % 0,61
 • РУБ RUBLE
  0,3763
  % -0,29
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı işlemlerini Ziraat Bankası internet bankacılığı, mobil uygulama ve doğrudan banka şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. Online uygulamalar vasıtasıyla pek çok işlemi eskisinden daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bankacılık işlemlerinizi teknolojinin sağladığı imkânlar sayesinde internet ve mobil uygulamalar üzerinden Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı vererek işlemlerinizi bankaya gitmeden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerine otomatik ödeme talimat verebilmeleri için alternatif uygulama ve kullanım seçeneği sunar. Ziraat Bankası mobil uygulaması ve internet bankacılığı hizmetleri vasıtasıyla faturalarınızı tek tıkla otomatik ödeme talimatı yoluyla ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Vasıtasıyla Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

ziraat bankasi otomatik odeme talimati

Ziraat Bankası internet bankacılığı yoluyla otomatik ödeme talimatı vermek için sırasıyla şu adımları izeleyebilirsiniz:

Otomatik ödeme- Durumunu İzle – Otomatik fatura talimatlarım bölümüne girerek hesabınızı ya da kredi kartınızı seçerek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Ayrıca Halkbank Mobil Uygulama Nasıl İndirilir? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Üzerinden Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek için öncelikle -otomatik talimatlarım- otomatik ödeme talimatları- yeni talimat oluştur –  kısmına girilerek otomatik ödeme talimatı işlemleriniz hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Talimatlarınızı güncel olarak görüntüleyerek yeniden düzenleme işlemi yapabilir, isterseniz ödeme talimatlarınızı erteleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası şubelerine giderek te fatura ve ödemelerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Faturalarınızı hesabınıza ya da kredi kartınıza aktararak zamandan tasarruf edebilir,  işlemlerinizi pratik bir şekilde halledebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi olmayan kişiler için de otomatik ödeme talimatı hizmeti sunmaktadır. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek banka müşterisi olabilir bankanın size özel sunduğu otomatik ödeme, havale, EFT, kredi kullanım ve avantajları seçeneklerine sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İle Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yoluyla otomatik ödeme talimatı vermek için 444 00 00 veya 0 850 220 00 00 nolu müşteri hizmetleri destek birimini arayarak otomatik ödeme talimatı işlemlerinizi aktif olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı işlemleri sayesinde faturalarınızın gününü geçirmeden ödeyebilir, geçmiş fatura borçlarınız için faiz ödemekten kurtulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ödeme Talimatı İçin Hesap İşlem Ücreti Alır mı?

Ziraat Bankası ödeme talimatı için hesap işlem ücreti almamaktadır. Hesabınızdan her 3 ayda bir, 6 ayda bir ve senelik olmak üzere hesap işlem ücreti alınmaktadır. Bütün bankalar aynı olmamakla beraber özel duruma sahip olan hesaplardan herhangi bir ücret kesintisi yapılmamaktadır. Üniversite öğrencisi olmak, maaşını Ziraat Bankası üzerinden alıyor olmak, sigortada bireysel emeklilik gibi hizmetleri kullanılıyor olmak müşterilerin özel durumları arasında gösterilir.  Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı işlemi için herhangi bir ücret kesintisi yapmamaktadır. 2 adet fatura talimatı veren bireysel müşteriler herhangi bir ücret kesintisi sorunu yaşamamaktadır. Hem faturalarınızın düzenli ödemesini sağlayabilir hem de Ziraat Bankası üzerinden ücret kesintisi yaşamadan vadesiz hesabınızı rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankasına Ödemeleriniz İçin Faiz Öder misiniz?

Ziraat Bankasına otomatik ödeme talimatı ile belirli durumlarda faiz edebilmeniz mümkündür. Özellikle ödemeleriniz geç yaptığınız zaman banka sizden belirli oranda faiz kesintisi yapar. Otomatik ödeme talimatı vererek faiz ödemekten kurtulabilirsiniz. Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatını mobil internet bankacılığı üzerinden otomatik olarak yapabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerine giderek, vadesiz hesap açtırarak, internet telefon, su, elektrik vs. faturalarınızı faizsiz ve işlem ücretsiz bir şekilde ödeyebilirsiniz. Vadesiz hesabınızda para olmasa dahi hesabınızı kredili mevduat hesabına dönüştürerek ödemelerinizi zamanında ve hızlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz.

Ziraat Bankası şubeler üzerinden, mobil uygulama, İnternet Şube bankacılığı üzerinden hesabınızdan ya da kredi kartınızdan tüm ödeme ve finansal işlemlerinizi vakit kaybetmeden yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde fatura ödemelerinizin ekstresini aksatmadan takip edebilir, kart limitiniz dâhilinde tüm ödemelerinizi zaman aşımına uğramadan tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizin son ödeme tarihinde değil de kredi kartınızın son ödeme tarihinin avantajlarından yararlanarak size özel ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ödeme Talimatı Nasıl Kaldırılır?

otomatik odeme talimati nedir

Ziraat Bankası ödeme talimatı kaldırma işlemi için telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve Ziraat bankası şubelerini kullanabilirsiniz.  İptal işlemi için banka şubesine uğrayarak ödeme talimatı kaldırma talebinizi banka personellerine iletebilirsiniz. Ziraat Bankası şubeleri tarafından tarafınıza sunulan Ziraat Bankası ödeme talimatı dilekçe formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak iptal işlemlerinizi vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz zaman yeniden Ziraat Bankası’na ödeme talimatı verebilir, bankanızın size sunduğu tüm EFT, havale, ödeme talimatı ve kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank Mobil Uygulama Nasıl İndirilir? adlı yazımıza göz atın!

Kredi Kartından Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Kredi kartından otomatik ödeme talimatı kredi kartının son ödeme tarihi dikkate alınarak yapılır. Faturalarım –ödemelerim- kredi kartı ekstresini takip ederek otomatik ödeme talimatı ekstresini görüntüleyebilirsiniz. Hesabınıza tanımlanan otomatik ödeme talimatı ile tüm fatura ve primlerinizi son ödeme tarihini görüntüleyebilir, hesap bakiyenizin ödeme işlemleriniz için yeterli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bakiyenin durumunu düşünmenize gerek kalmadan otomatik ödeme talimatı avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fatura, prim, kredi kart limiti dâhilinde düzenli bir şekilde ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı yoluyla gerçekleştirebilir, ödeme dekontunuza rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fatura ya da prim tutarı, fatura prim ödemelerinin son ödeme tarihinde kredi kartı ekstrenize yansıtılır. Herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan otomatik olarak ödeme işlemleriniz gerçekleştirilir. İnternet şubesi üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek durumunu izle, Ziraat Bankası otomatik ödeme talimatı otomatik fatura talimatı, hesap ya da kredi kartı seçeneklerini tıklayarak otomatik ödeme talimatı sürecini adım adım takip edebilirsiniz.