• YARIM ALTIN
  8.216,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2697
  % -0,08
 • € EURO
  34,7101
  % -0,07
 • £ POUND
  40,5267
  % -0,06
 • ¥ YUAN
  4,4653
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3469
  % -0,01
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Nasıl Edinilir?

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Nasıl Edinilir?

Ziraat bankası mobil uygulama sahibi olmak için öncelikli olarak bir akıllı cihaza ihtiyaç vardır. Akıllı cihaza sahip olan her birey ziraat bankası mobil bankacılık edinebilme hakkına sahiptir. Mobil bankacılık sayesinden işlemlerin sınırlaması kalkmış ve çoğu işlem artık mobilden yapılır hale gelmiştir. Akıllı cihazların market bölümünden edinilen ziraat bankası mobil uygulaması ile T.C. numarası ve şifre ile müşteri olan bireyler kolaylıkta giriş sağlayabilir. Ziraat bankası müşterisi olmayan kullanıcılar ise bankayı arayarak ya da şubeye giderek ziraat bankası müşterisi olunabilir.

Ziraat Bankası Hizmetleri Nelerdir?

ziraat mobil nasil kullanilir

Ziraat bankası hizmetlerinden yararlanmak için tek koşul bu bankada müşteri üyesi olmaktır. Bankada olunan müşteri kaydı üzerinden bankanın sunduğu tüm hizmetlerden faydalanmaya hak sağlanır. Müşteriler bu hizmetleri, haklarını ve kampanyaları müşteri hizmetleri üzerinden kolaylıkla öğrenebilme hakkına sahiptir. Ziraat bankası hizmetlerinden bazıları ise şunlardır:

 • Maaş ödemeleri
 • Emekli maaş ödemeleri
 • Kira hizmetleri
 • Döviz işlemleri
 • Konut ve iş yeri hizmetleri
 • Kiralık kasa

Bu ve bunun gibi birçok ziraat bankası avantajlarından faydalanmanın tek koşulu ziraat bankası müşterisi olmaktan geçer. Ziraat bankası müşterilerinden başka hiçbir koşul istemez ve ziraat bankası müşterisi olmak oldukça basittir. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine zaman, mekan gözetmeksizin her an her yerde 7/24 ulaşılabilir olmak müşterilerin en büyük avantajlarındandır. Bu avantaj sayesinde müşteriler istediği her an her işlemi sadece bir telefon görüşmesi ile gerçekleştirme hakkına da sahiptirler.

Ayrıca Vakıfbank Hesap Özetine Nasıl Bakılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Bireysel Krediler Nelerdir?

Ziraat bankasının bireysel kredilerinde müşterilerine sunduğu üç farklı kredi seçeneği bulunur. Bu seçenekler müşteri ihtiyacı ve uygun faizle ayarlanmış kredilerdir. Ziraat bankası bir devlet bankası olarak vatandaşların ihtiyaçlarına göre kampanya ve avantajlar düzenler. Bu bireysel kredilerden üç seçenek şu şekildedir:

 • Bireysel ihtiyaç kredileri
 • Bireysel konut kredileri
 • Bireysel araç kredileri

Ziraat bankası müşterileri için planladığı ve yürürlükte olan bu üç kredi içinde belli faiz oranları mevcuttur. Ziraat bankası ihtiyaç kredileri, %0.50’den başlayarak %1,70’e kadar yükselebilirdir. Konut kredilerinde ise bu oran %0.50 ile %2 arasında değişiklik gösterir. Araç kredileri de konut kredileri ile benzer oranlara sahiptir; fakat müşterinin kullanacağı kredi miktarı ve kaç aylık vadeli bir ödeme planı yapılacağı ile de faiz oranları değişiklik gösterebilir. Bu sebeple internet mobil bankacılıktan veya müşteri hizmetleri aranarak istenilen kredi miktarı ve vadesi söylendiğinde doğru ve net bilgiler müşteriler ile en kısa süre de paylaşılacaktır.

Ziraat Bankası Mevduat Hesapları İşleyişleri Ne Şekildedir?

Ziraat bankasının mevduat hesapları bulunur. Müşterilerin mevduat hesabı istemesi halinde mevduat hesapları aynı zaman içinde işleyişe geçirilir. Ziraat bankasının mevduat hesabında dört farklı işlem bulunur. Bu işlemler başlıca şöyledir:

 • Farklı şubedeki parayı çekme (TL)
 • Farklı şubedeki parayı çekme (YP)
 • Efektif para çekme ücreti
 • Tasarruf Mevduatı

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için ise belli başlı bazı ödenekler bulunur. Bu ödenekler ile işlem gerçekleştirileceği taktirde bir faiz oranı da uygulanabilir. En doğru ve sağlıklı bilgi için ziraat bankası müşteri hizmetlerinin aranması müşterinin herhangi bir aksama yaşamasının da önüne geçmektedir.

Ziraat Bankası Faiz Oranları Nelerdir?

ziraat mobil nedir

Ziraat bankasının faizleri her kredi için değişiklik gösterir. Ziraat bankasının birçok işlem ve talep için çoğalttı krediler bulunur. Bu krediler arasında bireysel ve kurumsal olanlarda mevcuttur. Her kredinin faiz oranı tutar ve vadesine göre değişiklik gösterebildiği gibi bazı kredilerde ise hiçbir oynama olmaz ve hangi işlem hangi tutarla yapılırsa yapılsın faiz oranı aynı seviye de kalır. Bu faiz oranlarında müşteriye özel istek üzerine oynama yapılamaz ve mobil bankacılık üzerinden de olsa müşteri hizmetleri yardımı ile de olsa kesinlikle sadece otomatik olarak hesaplanan faiz tutarları geçerli sayılabilir. Bu kredi faiz oranlarından birkaçı şunlardır:

 • Konut paketi, %1,37 faiz oranı ile kullanım sağlanabilir bir kredidir ve en az 3 ay vade olacağı gibi en fazla vade ayı da 120’dir.
 • Tüketici paketi, %1,59 faiz oranı belirlenmiş bir kredidir ve en az 3 ay vadeden başlayıp en fazla 36 ay vade yapılabilir.

Ziraat bankası bu kredi seçeneklerini ve kredi faiz oranlarını her sene yenilediği için eskiye nazaran hareket etmeden banka aracılığı ile yeni güncel bilgilere ulaşmak müşteriler için en sağlıklı yollardan birisi olacaktur. Aksi taktirde yaşanacak sorun, sıkıntı ve aksamalarda müşterinin yaşayacağı birçok sorun bulunabilir.

Ayrıca Halkbank Hesap Özetine Nasıl Bakılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Müşterisi Olmak

Ziraat bankası müşterisi olabilmek için bazı adımlar bulunur. Bu adımlar banka tarafından ziraat bankası müşteri olmak isteyen vatandaşlara sunulmuş koşullardır ve müşterinin bilgileri kesinlikle tamamen saklı ve gizli tutulmak zorundadır. Ziraat bankası müşterisi olmak için şubeye gitmeye gerek kalmamıştır ve bunun yanı sıra ATM’ye gitmeye ya da herhangi bir evrak teslim etmeye de gerek görülmez. Ziraat bankası, ziraat bankası müşterisi olmak isteyen vatandaşlardan istediği adımlar ise şunlardır:

Katılım mobil bankacılığı edinerek müşteri hizmetleri ile yapılacak bir görüntülü görüşme sonrası ziraat bankası müşterisi olunabilir.

Ziraat bankası bu hakkı her vatandaşa sağlar ve tek istediği müşteri olmak isteyen vatandaşı onay olmak ve doğruluk açısından ekranda görebilir olmak ve sorulan sorulara onay verip vermemesi taktirinde işlemlerin başlatılması ve yürütülmesi oldukça kolaydır. Bu yöntem ile ziraat bankası müşterisi olunduktan sonra ise talep edilen ziraat bankası bank kart veya ziraat bankası kredi kartı içinde şubeye gitmeye gerek yoktur. Müşterinin, müşteri hizmetlerine bildirdiği adrese kart teslimi kurye ile yapılmaktadır ve müşteri kartı aldığı andan itibaren kullanıma başlayabilme hakkına sahiptir.