• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

  Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

  Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

Ziraat bankası kredi kartını internet kullanımına kapatmak için bankanın birkaç farklı yolları bulunur. Bu seçeneklerden, bu seçenekler beraberin de kredi kartı internete kolaylıkla kapatılabilir. Ziraat bankası kredi kartını internet kullanımına kapatmanın bazı yolları şu şekildedir:

 • Ziraat bankası internet bankacılığı
 • Ziraat bankası Mobil bankacılık (akıllı cihazlara indirilebilen uygulama)
 • Ziraat bankası müşteri hizmetleri
 • Ve bir diğer son seçenek ise Ziraat bankası ATM’leridir.

Bu kanallardan istenildiği koşulda internet kullanımına kapatma yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ziraat bankasi kredi karti

Ziraat banka kredilerine başvurum için teknolojik ortamlar ve banka şubeleri kullanılabilir. Ziraat bankasının kullanıcılarına sunduğu bir çok kredi avantajı bulunur. Bu kredilere başvurmak için de bankanın bazı şartları bulunur, bu şartlar başvuran bireye ve başvurulan krediden göre değişir. Bu kredilerden bazıları şu şekildedir:

 • Tüketici kredisi
 • İhtiyaç kredisi
 • Konut kredisi
 • Taşıt kredisi
 • KOBİ kredisi
 • Bireysel temel ihtiyaç kredisi şeklinde birçok kredi seçenek bulunur.

Bankaya giderek ya da internet bankacılığını kullanarak bireye uygun kredi, ödeme şekli seçilerek başvuru yapılır. Sonrasında bankaya iletilen kredi başvuruları genelde aynı gün olumlu ya da olumsuz olarak yanıtlanır. Kredi başvurusu olumlu sonuçlandığı taktirde bankaya gidilmesine gerek olmadan hesaba para aktarılır.

Ayrıca Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat bankasının kredi başvuru şartlarından bireylerden özellikle istenilen şartlar yoktur. İstenilen koşullar arasında en dikkat edilen ve önem verilen bireyin kredi notu, farklı bir bankaya borcu olup olmadığı, ödemelerini düzenli yapıp yapmadığı gibi koşullara dikkat edilir ve bu konularda sıkıntısı bulunmayan her bireye kredi verilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kaybı

Ziraat bankası kredi kartının kaybolması halinde en kısa süre de bankaya bildirilmesi gerekir. Kartın en acil şekilde kapatılması kart sahibinin etkileneceği  olası kötü durumların önüne geçmeyi hedefler. Bu olası kötü durumlar arasında kartın kaybolma sonrası çalınması, bulan kişinin harcama yapması ya da cezai yaptırımı bulunan suçlara bulaşılması kart sahibini zor durumlara sürükler niteliktedir. Bu sebeple banka şubelerine başvurarak ya da ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak kartın kapatılması için talimat verilmelidir.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankasının kefil olmadan kredi verdiği seçenek bulunur. Bu seçenekte ki kredi şekli “Tüketici kredisi”. Kefilsiz kredi almak isteyen vatandaşlar bu krediye başvuruda bulunabilir. Ziraat bankası müşterilerine tüketici kredisinin kefil şartı bulunmadan başvuruları onaylanan bireyler alabilir. Bu kredi de kefil şartı bulunmadığı gibi standartlar sorular ve bilgiler dışında da herhangi bir şart, koşul bulunmaz. Bu yüzden çoğu vatandaşın da tercih ettiği kredilerin en başında gelir.

Ziraat Bankası Başvuru Sorgulaması Nereden Yapılır?

Ziraat bankasının başvuru sorgulamasında teknolojik ortamlar ve Ziraat bankası müşteri hizmetleri kullanılabilir. Başvuru sorgulamak için internet bankacılığı üzerinden sisteme kayıtlı T.C. no ve şifre ile giriş yapılmalı sonrasında başvuru sorgulama ekranına geçilmelidir. Bu ekran da yapılan tüm başvurular detaylı bir şekilde gösterilir ve hangi başvurunun hangi aşamada olduğu da belirtilir. Başvuru da bulunulan tüm kredileri aynı sayfa da görüntüleyebilir başvurusu aşaması sorgulatabilir ve olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını gösterilir. Tüm sorgulamaların internet bankacılığı üzerinden yapılabildiği gibi müşteri hizmetleri aranarakta sorgulama işlemleri yapılabilir.

Ziraat Bankası 9898 Destek Ödemesi

Ziraat bankasının pandemi süresi içerisinde kullanıcılarına sunduğu destek ödemesi bulunur. Bu ödemeler de vatandaşlara sağlanan fırsat ileri ödemeli olmasıdır. Vatandaş ihtiyacı kadar ödeneği alır ve banka ile planlanan ödeme başlangıç zamanında 3-6 ay sonrasında ödeme taksitleri başlatılır. Bu kredinin tutarı ve ödeme planı müşteriye aittir, müşteri ödemelere hangi ay itibari ile başlayabilecek durumda ise bunu bankaya bildirmekli ya da internet bankacılığı üzerinden yapılıyorsa uygun seçenek belirlenmelidir.

Ziraat Bankası Sahibi Kimdir?

ziraat bankasi kredi karti islemleri

Ziraat bankasının sahibi tamamı ile Devletindir. Ziraat bankası bir devlet kuruluşudur ve devlet dışında bir ortağı bulunmaz. Ziraat bankası devlet kurumu olduğu için öğrencilere kredi, burs imkanı da sağlar. Öğrenciler geri ödemeli veya geri ödemesiz aldıkları bursları yine ödeme zamanı geldiğinde devlet bankasına ödemekle yükümlülerdir. Devlet bankaları arasında bulunan ziraat bankası müşterilerine birçok fırsat sunar. Devlet muhtaç vatandaşlarına da yardımlarını ve desteklerini bu banka aracılığı ile yapabilir niteliktedir ve bu işlemleri gerçekleştirir.

Ayrıca Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? adlı yazımızı inceleyin!

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Ulaşım Yolları Nelerdir?

Ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşmak müşteriler için 7/24 mümkün olması sağlanmıştır. Ziraat bankası müşterilerinin, müşteri hizmetlerine ulaşma yollarından bazıları şunlardır:

 • 444 00 00 numaralı hattan hangi işlemi yapmak istenildiği söylendiği taktirde müşteriler kolaylıkla müşteri hizmetlerine bağlanabilirler.
 • 0850 220 00 00 numaralı hat aracılığı ile de müşteriler basit bir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve ilgili konu hakkında görüşüp işlem başlatabilirler.

Ziraat bankası müşterileri bu yollar ile en hızlı şekilde müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve 7/24 online mümkün olan işlemler gerçekleştirilebilir. Bu işlemler için bankanın istediği tek koşul ise telefon bankacılığı müşterisi olma zorunluluğu bulunur. Buna sahip olan her ziraat bankası müşterisi 7/24 gerçekleşebilecek işlemleri bu yol ile kolaylıkla başvuruda bulunabilir ve işlemler gerçekleşebilir. Ziraat bankası telefon bankacılığına kayıt olmak için ise sadece akıllı bir cihaz olması yeterlidir. Cihaz üzerinden ziraat bankası uygulaması indirilip ya da internet üzerinden girilerek internet bankacılığına ulaşılır. Kaydı bulunan müşteriler T.C. ve şifre ile giriş yapılabilir. Kaydı bulunmayan müşteriler ise T.C. bilgisi ile kayıt olup şifre oluşturulur ve sonrasında internet bankacılığına giriş yapılabilir.