• YARIM ALTIN
  8.113,00
  % 0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7765
  % 0,31
 • € EURO
  35,5091
  % 0,26
 • £ POUND
  42,0102
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  4,5077
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3707
  % -1,78
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Harç Yatırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Harç Yatırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank harç yatırma işlemi Vakıfbank kullanıcısı olsun ya da olmasın Üniversite öğrencilerine tanınan bir haktır.  Öğrenciler harç ödemelerini hiçbir masraf ödemeden oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. Vakıfbank harç yatırma işlemi için Vakıfbank müşterisi olmayan kullanıcılar para yatırma özellikli olan para bankomat üzerinden ödeme işlemini yapabilir. Vakıfbank müşterileri ise bankomat kartı ile tüm Vakıfbank bankomat ve para bankomatlardan harç ödemelerini oldukça pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İsterseniz bir başkasına ait harç ödemesini de Vakıfbank internet ve mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kartsız Harç Ödemesi Nasıl Yapılır?

vakifbank islemler

Vakıfbank kartsız harç ödemesi para bankomatlarda giriş tuşuna basılarak gerçekleştirilir. Daha sonra ana menüde ‘’ödemeler’’ menüsü altında yer alan ‘’üniversite işlemleri’’ seçilerek üniversite kodu ve öğrenci T.C. kimlik numarası girilir ve harç ödemesi hızlı ve güvenli bir şekilde halledilir.

Ayrıca Vakıfbank Mobil Uygulama Nasıl İndirilir? adlı yazımıza göz atınız!

Vakıfbank Kartlı Harç Ödeme İşlemi Nasıl Gerçekleştirir?

Vakıfbank kartlı harç ödeme işlemi için ilk olarak sisteme giriş yapılır. Daha sonra ana menüde yer alan ödemeler/kontör yükleme menüsü altında yer alan ‘’üniversite işlemi’’ seçilir. Üniversite kodu ve öğrenci T.C. kimlik numarası doğru ve eksiksiz bir şekilde girilerek ödeme işlemleri pratik hızlı bir şekilde halledilir. Üniversite harç ödemesini internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilirsiniz. 0850 222 0774 çağrı merkezini arayarak ve tüm VakıfBank şubelerinden harç ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Harç ödeme işlemleri VakıfBank’ın anlaşmalı olduğu üniversiteler için geçerlidir. Tahsilat yapılması gereken üniversiteler Vakıfbank internet uygulaması üzerinden bankanın kendi resmi web sitesinden duyurulmuştur. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi harç ödemeleri ve yönergeleri bankanın Resmi Web Sitesi üzerinden belirtilmiştir.

 Üniversite Harç Ödemeleri Bankaya Gitmeden Nasıl Gerçekleştirir?

Üniversite harç ödemeleri bankaya gitmeden internet bankacılığı üzerinden ya da 0 850 222 0 724 çağrı merkezinden, ATM ve şubelerden kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ön lisans, Lisans, Yüksek lisans ve doktora harç ödemelerinizi banka üzerinden mobil uygulama ve şubeler üzerinden oldukça hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

VakıfBank Bankamatik Üzerinden Üniversite Harç Ödemeleri ya da Uzaktan Eğitim Ders Ücreti Ödemesi Nasıl Gerçekleştirilir?

harc yatirma

VakıfBank bankamatik üzerinden üniversite harç ödemeleri şu şekilde gerçekleştirilebilir:

 • İlk olarak VakıfBank bankamatikten ileri tuşuna basın ve açılan pencereden ‘’kartsız işlemler’’ tuşuna dokunun. Daha sonra ‘’ödemeler’’ tuşuna basarak işlemlerinize devam edin. Ekranda yer alan ‘’eğitim ve sınav ödemeleri’ ’tuşuna basın.
 • Açılan pencereden ‘’üniversite ödemeleri’’ tuşuna basın. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı da yazarak giriş tuşuna basın ve işleminize devam edin. Cep telefon numaranızı yazın ve giriş tuşuna basın.
 • Bu esnada cep telefon numaranızı yazarken başına 0 koymadan doğru bir şekilde kodlayın. İşlem sonrasında harcının ödeyeceğiniz üniversite adını tuşlar yardımıyla seçerek giriş tuşuna basın.
 • Vakıfbank sunucuları üniversite sunucularıyla anında bağlantı kurar. Öğrenci bilgi sisteminde gösterilen tüm borç ödeme işlemleriniz oldukça hızlı ve kolay bir şekilde sorgulanmaktadır. İşlem tamamlanıncaya kadar bekleyip bu sırada ortaya çıkan borç benzeri hataları öğrenci işleri ile görüşerek işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yapmaya özen gösterin. İşlem sonrasında açılan pencerede öğrenci kimlik bilgileriniz göreceksiniz.
 • Bilgileriniz doğru ise ‘’onay’’ tuşuna basarak işleme devam edin. Açılan pencerede ödenecek tutar ve en fazla ödenebilecek tutar seçeneklerini göreceksiniz. Bu esnada tutarın doğru olup olmadığını kontrol ederek ödeme işlemine devam tuşuna basın.
 • Yatırmanız gereken parayı bankamatik üzerinden para yatırma haznesine doğru ve düzenli bir şekilde yerleştirip ödeme işlemlerini tamamlayın. Ödeme işlemlerinizin tamamlandığı esnada öğrenci bilgi sistemine harç ödemeniz anında yansıyacaktır.
 • İşlemlerinizi kontrol ederek ödeme işleminizin tamamlandığına dair dekontu muhakkak yanınızda bulundurmalısınız.

Ayrıca Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımıza göz atın!

Açık Öğretim Fakültesi Harç Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Açık öğretim fakültesi harç ödeme yöntemleri VakıfBank şubesi, internet bankacılığı ve ATM ödeme seçeneklerinden oluşur. Vakıfbank şubelerinden ödeme yapmak için, VakıfBank’ın herhangi bir şubesinden T.C.m kimlik numaranız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt programınızı belirterek Vakıfbank harç yatırma ve ödemelerinizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılığından ödeme yapmak işlemi için, Vakıfbank internet bankacılığı kullanıyorsanız VakıfBank’ın Resmi Web Sitesi üzerindeki http://www.com.trwebşubem  menüsünden internet şifresi ile giriş yapmanız gerekir. Bu noktadan sonra ödemeler- üniversite harç ödemeleri adımlarını sırasıyla tıklayın. Ardından karşınıza gelen üniversite seçeneğinden ‘’Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi ‘’ödemelerini seçerek işleminize devam edin. Öğrenci numarası ve T.C. kimlik numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Devam tuşuna tıklayarak bir sonraki sayfada kayıt türü bölüm ve ödeme yapmanız gereken tutarı girdikten sonra harç ödeme işlemini onaylamanız gerekir.

Onaylanan işlemlerden sonra ekranda görülen dekont bölümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince bu dekontu yanınızda bulundurmanız önerilir. Vakıfbank ATM’lerinden yapılan ödeme işlemi için, kartsız ödeme yapacaksınız parabankomat ATM’lerinden giriş tuşuna basarak kartsız işlem ekranını seçin. üniversite ödeme sekmesine dokunduktan sonra ödeme ekranında karşınıza çıkan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek borç sayfasına ulaşın. Borç listesi ekranında kayıt yaptıracağız programa ait tahsilat bilgilerini seçerek işlemlerinizi pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kartla ödeme seçeneği için, Vakıfbank bankomat 7/24 kartınızla sisteme giriş yaptıktan sonra ‘’üniversite ödeme’’ seçeneğini tıklayın. Ekranda görünen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kodu ve T.C. kimlik numarasını doğru bir şekilde girdikten sonra işleminize devam edin.

Borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait bilgileri girmeniz gerekir. İsterseniz başkasına ait harç ödemelerini kartla yapabilirsiniz. İşlemlerinizin doğruluğundan, eksiksiz ve başarılı sonuçlarından emin olarak ATM’den aldınız makbuzu ve dekontu muhakkak saklayın. İşleminizin başarılı bir şekilde sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM’den aldığınız makbuzu  ödeme yaptığınızı kanıtlamak için yanınızda  bulundurun. Telefon bankacılığı ile ödeme işlemleri için; Vakıfbank internet müşterisi olanlar için 444 0 724 Vakıfbank telefon bankacılığını arayarak harç ödemesi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmek için 12 haneli VakıfBank müşteri numarasını ve 8 haneli internet şifresini girdikten sonra müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Sizden istenen bilgileri kalite standartları içerisinde cevaplandırarak ödeme işlemlerinizi pratik ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi harçları bankaya gitmeden kolaylık bir şekilde ödenebilmektedir. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi harç ödeme işlemleri en yakın VakıfBank şubesinden, Vakıf İnternet internet bankacılığından ve Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden parabankomatlardan oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Harç ödeme işlemleri ayrıca VakıfBank World Kart yardımı ile üç boyutlu güvenlik 3D secure sistemi ile internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Harç ödeme işlemlerinizi Atatürk Üniversitesi harç ödemenizi https://atauni.edu.tr/ sayfasından online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Tahsilat yapabileceğiniz üniversiteler bankanın web sitesi üzerinden gerçekleştirilmekte olup pek çok üniversitenin internet bankacılığı ve mobil uygulama hizmeti üzerinden harç ödemesi yapılabilmektedir.

Artvin Çoruh Üniversitesi dışındaki üniversitelerin ATM parabankomat üzerinden harç ödemesinin yapılabildiği Vakıfbank internet şubesi üzerinden duyurulmuştur. Üniversite ve Açıköğretim harç ödemeleri 15 Ekim -25 Ekim arasında yapılacaktır. Kayıt yenileme işlemi yapacak öğrencilerinin harç ödeme tarihleri üniversiteler tarafından duyurulan yönergeye göre değişmektedir. Harç ödeme işlemi için kayıt tarihleri ve ödeme tarihleri aynı olup harç ödemesini unutan ya da geciktiren öğrenciler için geç harç ödeme tarihlerinin takip edilmesi gerekir. Banka ve eğitim kurumlarının öğrencilere sağlamış olduğu geç harç ödeme olanaklarından faydalanabilirsiniz. Vakıfbank harç yatırma işlemini geciktirdiyseniz ödeme tarihlerini kaçırmadan harç ödeme işlemlerinizi ATM ve internet bankacılığı üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.