• YARIM ALTIN
  8.071,00
  % 1,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2053
  % -0,22
 • € EURO
  35,1156
  % -0,22
 • £ POUND
  41,0337
  % -0,05
 • ¥ YUAN
  4,4662
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3541
  % -0,63
 • BITCOIN/TL
  2154220,529
  % -0,03
 • BIST 100
  %

Halkbank Harç Yatırma Nasıl Yapılır?

Halkbank Harç Yatırma Nasıl Yapılır?

Halkbank harç yatırma işlemi Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilir. En yakın Halk Bankası şubesine giden kişiler harç ödemesini işlemini oldukça rahat ve hızlı bir şekilde halledebilir. ATM üzerinden Halkbank harç yatırma işlemi yapacak olan kişiler ‘’ödeme’’ bölümünden’’ harç ödeme’’ seçeneğine dokunarak harç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir. Halkbank müşterisi olan kişiler internet bankacılığından da harç ödemesini hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilir.

Halkbank ATM Üzerinden Harç Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

halkbankasi harc islemleri

 Halkbank ATM’lerinden harç yatırma işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • İlk önce ATM’den kartsız işlemler menüsüne gelin. ‘’Üniversite harç ödemeleri’ ’seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra üniversite harç ödemesi yapmak istediğiniz kurumun il plaka kodunu girin. İşleminize devam ederek harç ödemesi yapmak istediğiniz üniversiteyi tıklayın. Sonraki aşamada öğrenci numaranızı girin.
 • Devam tuşuna basın. Önünüze gelen üniversite harç ödemesi tutar sekmesinden nakit tuşuna basarak ödeme işleminizi tamamlayın.

Üniversite öğrencilerinin yatırması gereken harç ödeme tutarları Halkbank başta olmak üzere pek çok banka tarafından güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerin harçlarını yatırmaması halinde kayıtlarını tamamlayamamaktadır. Üniversitelerin yönergelerine göre değişen harç tutarlarının ve kayıt işlemlerinin oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Banka tarafından ödenen işlem tutarlarının zamanında ve hızlı bir şekilde bankalara yatırılması çok büyük önem taşır.

Ayrıca Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımzıa göz atın!

Üniversite Harçları Ne Zaman Ödenir?

Üniversite harçlarının ödenmesi gereken tarih üniversiteye kayıt tarihi ile aynıdır. Açık öğretim harç ödemeleri ise 15 Ekim -25 Ekim arasında gerçekleştirilmektedir. Harç ödemesi yapacak öğrencilerin ödeme tarihleri üniversiteleri öngördüğü harç ödeme takvimine göre değişmektedir.

Üniversite Harçları Ne Kadar?

Üniversite harçları miktarı 4 yıllık bölüm okuyan öğrencilerin mezun olup olmamalarına eğitim hayatlarına devam etme sürelerine göre değişir. Tüm öğrencilerin katkı payı ödemesi gerekir. İkinci öğretim ve Açık öğretim öğrencileri için katkı ve harç ödemesi miktarı örgün eğitime göre farklıdır. Bölümlere göre de ödeme tutarları değişiklik gösterir. Harç ödemeleri üniversitelerin anlaştığı bankalara ödenir. ATM ve internet bankacılığı üzerinden harç ödemesi gerçekleştirildiğinde muhakkak ödeme sonucunda makbuz ya da çıktı alınması gerekir. Ödeme işlemi her yıl farklı tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Üniversitede okuyan öğrencilerin ödediği harç miktarı yönetmelik esası gereğince belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilir. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen harç ödemesi sayesinde üniversitede okuyan öğrenciler kayıt işlemlerini sorunsuz ve pratik bir şekilde halledebilmektedirler. Harç ödeme işlemlerini sorun yaşamadan zamanında gerçekleştirilmesi için Halkbank başta olmak üzere pek çok banka tarafından sunulan tarih aralığında ve zamanında yapılması gerekir.

Halkbank Kart ile Harç Yatırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Halkbank kart ile harç yatırma işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Banka kartını ATM kart okuyucusuna yerleştirip şifrenizi tuşlayın. Menüden para yatırma ve gönderme seçeneğini seçin. Para yatırma seçeneğine tıklayarak yatırmak istediğiniz harç ödemesi için planlanan hesap numarasını girin.
 • Ana ekranda karşınıza gelen menüde para yatırmak istediğiniz hesap numara ve sahibi bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde kontrol ettikten sonra ‘’evet’’ tuşuna basın. Yatırmak istediğiniz banknotları para yatırma ünitesine yerleştirerek ödeme işlemlerine devam edin.
 • Karşınıza gelen onay ekranında bilgilerinizi kontrol ettikten sonra evet tuşuna basın. Bu durumda banknot ilave etmek isterseniz para yükleme tuşuna basarak yeni banknotları parayı yatırma ünitesine yerleştirin.
 • İşlemi tamamlandıktan sonra yaptığınız işlemin detaylarını gösteren bilgi fişini alarak harç yatırma işleminizi detayını olarak kontrol edin. Kart ile yapılan hesaba para yatırma işlemlerinde herhangi bir limit bulunmamakta olup istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz.

Kartsız Hesaba Para Yatırmak İçin Ne Yapmak Gerekir?  

halkbankasi mobil

Kartsız hesaba para yatırmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak bank24 giriş tuşuna basın. Menüden karşınıza gelen hesaba para gönderme seçeneğini tıklayın. T.C kimlik numaranızı yazarak işlemin doğruluğunu teyit dedim.
 • Cep telefon numaranızı da girdikten sonra hesap IBAN numarasını doğru bir şekilde tıklayarak cep telefonunuza gelen hesap doğrulama şifresini girin ve devam tuşuna basın.
 • Para yatırmanı için size bildirilen harç ödeme hesap ve IBAN numarasını yazarak işleme devam edin. Görüntülemek istediğiniz açıklamayı seçtikten sonra banknotları para yatırma ünitesinde yerleştirin.
 • Daha sonra ekranda gelen onay bilgisini kontrol ederek ‘’Evet’’ tuşuna basın. Bankot ilave etmek isterseniz para ekleme tuşuna basarak istediğiniz kadar banknot ekleyin.
 • İşleminizi tamamlandıktan sonra harç ödeme bilgilerini detaylı bir şekilde gösteren bilgi fişini muhakkak alın.

Kartsız hesaba para yatırma işlemleri için bankanın sunduğu günlük limit 50.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank Harç Yatırma İşlemini Gerçekleştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Harç ve diğer ödeme işlemlerini gerçekleştirirken gerek dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Ödeme işlemleriniz için sadece 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 TL’lik banknotları kullanılabilirsiniz. Madeni para, ıslak,yırtık ve katlanmış banknotlar kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Uygun olmayan paraların iade edeceğini unutulmamalısınız. Bir defada en fazla 40 – 100 adet banknot yatırabilirsiniz.
 • Kartlı ya da kartsız olarak yaptığınız hesaba para yatırma işlemleri sürecinde yatırdığınız para anında hesabınıza geçecektir.
 • Kredi kartı borç ödeme işlemlerinde ise kart limitleriniz periyodik olarak otomatik güncellenecektir.

Halkbank harç, eğitim ve diğer nakit ödemelerinin hesap ekstresini İstediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz. Vadesiz ve vadeli hesaplarınıza ait hesap ekstreleri e-posta adresinize düzenli bir şekilde gönderilir. İstediğiniz zaman internet şubesine girerek ana ekranda yer alan ‘’hesap bilgileri’ ’menüsünden istediğiniz hesaba ait hesap ekstre bilgilerinizi e-posta adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. Üniversite harç ödeme tutarlarını Halkbank internet şubesi üzerinden oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise üniversite tarafından size gösterilen hesap bilgilerinin doğru olması ve harç tutarının sisteme doğru bir şekilde giderilmesidir. Ayrıca ödeme gününün aksatılmadan zamanında ödenmesi de eğitim hayatınıza devam etmeniz açısından oldukça önem taşır.

Zamanında ödemeniz gereken harç ödemelerini aksattığınız takdirde üniversite tarafından ilan edilen geç ödeme takvimlerini takip edebilirsiniz. Geç ödeme hizmeti başta olmak üzere üniversitenizin ve bankanın sunduğu tüm harç ödeme olanaklarından faydalanabilirsiniz. Halkbank başta olmak üzere pek çok banka üzerinden ilan edilen harç ödeme hizmetinden faydalanmak isteyen öğrencilerin üniversite tarafından gösterilen harç yatırma takvimini takip ederek harç ödeme işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi önerilir. Bankanın size sunduğu online, ATM ve mobil bankacılık üzerinden tüm ödeme işlem seçeneklerinden istediğiniz ödeme işlemini tercih ederek harcınızı yatırabilirsiniz. Bu sürede cep telefon bilgilerinizi ve T.C. kimlik numaranızı sisteme doğru bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız.

Harç ödeme esnasında cep telefonunuza gelen tüm onay ve bildirimleri doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplandırmanız gerekir. Telefon ve profil bilgilerinin kontrol edilmesi ve ‘’evet’’ tuşuna basarak onaylanması işlem sürecinizi oldukça kısalmaktadır. İşlem sonucunda ne kadar harç ödemesi yaptığınıza dair bilgi fişini elinizde bulundurarak saklamanız önerilir. Ödemelerinizi kartlı ya da kartsız bir şekilde gerçekleştirerek bankanın size sunduğu alternatif harç ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Halkbank harç yatırma işlem sürecinde eksik kalan banknotları tamamlayabilirsiniz. Madeni para üstünü almanız gerekiyorsa işlem sürecini dikkatli bir şekilde kontrol ederek tüm para iadesi işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.