• YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7878
  % 1,53
 • € EURO
  35,1602
  % 0,53
 • £ POUND
  41,6058
  % 0,85
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3663
  % -0,33
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Hesap Özetine Nasıl Bakılır?

Ziraat Bankası Hesap Özetine Nasıl Bakılır?

Ziraat Bankası hesap bakiyesi öğrenmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda numaralı olacak şekilde sıralanmıştır.

1-    SMS Aracılığı İle Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat Bankası müşterileri ve bankanın sisteminde telefonu kayıtlı olan kullanıcılar bu telefon numarası ile sorgulama yapabilmektedirler. Bununla birlikte SMS yoluyla hesap özeti sorgulaması yapılabilmektedir. Bankaya tanımlı olan cep telefonundan BAKİYE yazarak 4747’ye mesaj gönderilir. Böylelikle banka, hesap özetini mesaj gönderilen telefona SMS yoluyla hesap özetini göndermektedir. Ek hesabın bakiye ve işlem özetini öğrenmek için ise BAKİYE EK NO yazılarak 4747’ye gönderilmektedir. Ziraat Bankası’nda birden fazla hesabı bulunan kişiler her hesabı için ayrı olarak SMS göndermektedir.

2-    Hesap Numarasından Hesap Bakiyesi Öğrenme

SMS aracılığı ile hesap bakiyesinin öğrenilememesi durumunda hesap numarası üzerinden hesap özeti öğrenilmektedir. Hesap numarasından bakiye öğrenme işlemi için BAKİYE boşluk Müşteri Numarası yazılarak 4747’ye SMS olarak gönderilmektedir. Bu sayede Ziraat Bankası hesap özeti öğrenme işlemi hesap numarası üzerinden gerçekleştirilmiş olmaktadır.

3-    Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat internet bankacılığı veya mobil uygulama kullanan kişiler bu site ve uygulama üzerinden tüm hesaplarını, hesap hareketlerini, limitlerini ve tutarları rahat bir şekilde görebilmektedir. Ayrıca para gönderme, fatura ödeme, kart ve kredi kartı talebi de internet bankacılığı üzerinden oluşturulabilmektedir.

4-    Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Hesap Özeti Öğrenme

Hesap sahipleri istedikleri durumda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aradıktan sonra hesap özetleri hakkında bilgi edinmektedirler. Müşteri hizmetlerine kullanıcılar 444 00 00 veya 0 850 220 00 00 telefon numaralarından 7-24 işlem gerçekleştirebilmektedirler. Verilen numaralar arandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmadan tele sekreter yardımı ile hesap bakiyesi öğrenebilmektedir.

5-    ATM’den Hesap Özeti Öğrenme

ATM’den hesap özeti öğrenebilmek için hesaba bağlı bir kartın bulunması gerekmektedir. Karta sahip olan müşteriler Ziraat Bankası ve diğer ortak bankaların (Vakıfbank ve Halkbank) ATM’lerinden hesap özeti sorgulama işlemi yapabilmektedir.

6-    Şubeden Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat Bankası müşterileri sahibi oldukları hesaplar ve kredi kartlarının tutarları, bakiyeleri ve hesap özetleri hakkında bilgi edinme haklarına sahiptirler. Bundan dolay herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidilerek istenilen işlem gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? Başvurusu, Şartları adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır?

ziraat bankasi hesap ozetini

Ziraat Bankası kredi kartı ekstresi şu yöntemler kullanılarak alınabilmektedir:

 • Ziraat İnternet Bankacılığı veya Mobil ile kredi kartı hesap özeti alınması
 • Ziraat SMS Bankacılığı ile kredi kartı ekstresinin alınması
 • Ziraat ATM’lerinden kredi kartı hesap özetinin alınması
 • Ziraat telefon bankacılığı aracılığı ile hesap özetinin alınması
 • Ziraat Bankası şubelerinden kredi kartı hesap özetinin alınması

Ziraat Bankası Kredi Kartı Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat Bankası kredi kartı ekstresi öğrenmek sadece birkaç adımla gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için Ziraat internet bankacılığı şifresi olması gerekmektedir. Sonrasında kolaylıkla hesap özeti öğrenme işlemi gerçekleştirilir. İnternet bankacılığı ile kredi kartı ekstresi öğrenme işlemi şu şekilde gerçekleştirilir:

 • Ziraat internet bankacılığına girilir ve sonrasında ana menüde Kartlarım seçeneğine tıklanır.
 • Kredi kartı seçimi yapılır ve görüntülenen ekranda, sağ üst kısımda yer alan Kredi Kartı Ayarları butonuna tıklanır.
 • Görüntülenen ekranda Ekstre seçeneğine tıklanır.
 • Ekstre ekranında Ekstre Tarihi seçimi yapılır ve sonrasında Ekstre Görüntüle butonuna tıklanır.
 • Görüntülenen ekranda Ziraat kredi kartı hesap özeti ekranında, kredi kartının seçilen dönemine dair özet bilgileri incelenebilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı ATM’den Hesap Özeti Öğrenme

Ziraat kredi kartı ekstresini ATM’den öğrenme işlemi sayesinde kredi kartı ATM’ye yerleştirerek, yine seçmiş olunan ya da bulunduğu döneme dair bütün detaylar öğrenilebilmektedir. Bunun için Ziraat Bankası ATM’lerine giderek, kart ATM’ye yerleştirilir. Kredi Kartı seçimi yapılarak, şifre girilir. Ana menüde görüntülenen Kredi Kartı Hesap Özeti ekranı sayesinde, kredi kartının seçilen döneme ait detayları incelenebilmektedir.

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Hesap Özeti Öğrenme

ziraat bankasi hesap ozetine nereden bakilir

Ziraat Bankası telefon bankacılığı ile kredi kartı ekstresi öğrenme işlemini yapmak için ilk olarak Ziraat müşteri hizmetleri telefon numaralarının aranması gerekmektedir. İstenilirse sesli yanıt sistemine Kredi Kartı Ekstre Özeti denilerek kredi kartının hesap özeti öğrenilir ya da işlemleri tuşlayarak gerçekleştirilebilmektedir. Ziraat telefon bankacılığı ile kredi hesap özetini öğrenmek için aşağıda belirtilen yollar izlenmektedir.

 • Kart İşlemleri menüsüne bağlanılır. Bu işlem için 1 (bir) tuşuna basılır.
 • Ekstre, Borç Limit Bilgileri öğrenmek için 1 (bir) tuşuna basılır.
 • Ekstre Bilgileri Dinleme işlemini gerçekleştirmek için 1 (bir) tuşuna basılır.
 • Sonrasında, telefon bankacılığı şifresi ile devam etmek için 1 (bir), kart şifresi ile işleme devam etmek için 2 (iki) tuşuna basılır.
 • Sonra gelecek adımlarda istenilen bilgilere girilerek kredi kartı hesap özetine ulaşılmaktadır.

Ayrıca 3600 Günden Emeklilik Nedir? Başvurusu, Şartları adlı yazımızı inceleyin!

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Kartı Hesap Özeri Öğrenme

Ziraat SMS ile kredi kartı ekstresi öğrenme işlemi için öncelikle SMS bölümüne giriş yapılması gerekmektedir. Sonrasında mesaj bölümüne KKEKSTRE yazılarak boşluk bırakılır ve ardından kredi kartının son 6 hanesi tuşlanır. Kredi kartının son 6 hanesi sayıyla yazıldıktan sonra 4747’ye mesaj olarak gönderilir. Gerçekleştirilen bu işlemin ardından SMS ile kredi kartının son 6 aya dair ekstre bilgileri veya genel hesap özetlerinin bilgileri iletilecektir. SMS ile hesap özeti öğrenme işlemi gerçekleştirildiği takdirde operatör kişi adına bir SMS bedeli almaktadır. Bu ücret Ziraat Bankası tarafından alınmamaktadır.