• YARIM ALTIN
  8.176,00
  % 1,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2032
  % -0,01
 • € EURO
  34,9897
  % -0,07
 • £ POUND
  40,9146
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  4,4521
  % -0,25
 • РУБ RUBLE
  0,3550
  % 0,27
 • BITCOIN/TL
  2154169,324
  % -0,31
 • BIST 100
  %

Şekerbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank altın hesaplar tüm Şekerbank müşterilerinin kullanımına açık ve vadeli, vadesiz olarak iki seçeneğe bağlı hesap türleridir. Şekerbank altın hesaplarının vadeli veya vadesiz olarak açılacak olması tamamen müşterilerin isteğine bağlı olarak ayarlanır. Müşteriler hesaplarını ne amaçlı kullanacağını belirleyecek buna göre vadeli veya vadesiz olarak açılmasını talep edebilirler. Şekerbank altın hesaplarda müşteriler, hesaplarında altın birikimi yaparak vadeli seçenekler ile kazanç sağlayabilirler. Altın hesaplarda birikim yapılması tamamen bankanın güvenliği altındadır ve bu sayede müşterilerin kayıp, çalıntı gibi durumlar yaşamasının tamamen önüne geçilir. Birikimler vadesiz altın hesapta kaldığında tamamen korunaklı ve güvenli bir şekilde birikimler saklanabilir. Vadesiz hesaplarda müşterilerin herhangi bir vade eşliğinde seçilen faiz oranlarıyla bankada bekletilmesine gerek yoktur. Bu şartlar yalnızca vadeli hesaplar için geçerlidir. Vadeli olarak açılan altın hesaplarında yatırım yapılacağı an da vade ayı belirlenir ve buna uygun olarak bankanın belirlediği faiz oranları uygulanarak vade sonunda müşterinin yatırımına faiz kazançları yansıtılmış olacaktır. Şekerbank altın hesapların açılabileceği farklı birkaç kanal mevcuttur ve müşteriler bu kanallardan kendisine en uygun olanı tercih ederek hesap açılım talebinde bulunabilirler. Şekerbank altın hesap açılımı yapılabilecek mecralar şu şekildedir:

 • İnternet bankacılığı aracılığı ile altın hesap açılımı gerçekleştirilebilir.
 • Mobil bankacılık üzerinden altın hesap açılabilir.
 • Müşteri hizmetleri aranarak altın hesap açılım talebinde bulunulabilir.
 • Şekerbank şubelerine başvurarak, altın hesap açılabilir.
 • Mevcut Şekerbank müşterilerinin ATM üzerinden de altın hesap açılımı yapabilmesi mümkündür.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

altin hesabi nedir

 Şekerbank’ın müşterilerine sunduğu vadesiz altın hesabı, her Şekerbank müşterisinin kullanımına açıktır. Tüm Şekerbank müşterileri hızlı ve kolay bir şekilde herhangi bir şart veya koşula bakılmadan açılabilir ve hesap açılımından sonra kullanıma başlanabilir. Bu hesap bir nevi altın saklama ve biriktirme hesaplarıdır. Vadesiz altın hesabı üzerinden altın alım, satımı yapılabilir. Bu sayede altın birikimlerinde kayıp veya çalıntı sorunu yaşanmadan birikimler saklı tutulur. Vadesiz altın hesap ile müşteriler risk almadan kolayca işlem yapılma şansı bulunur. Müşterilerin Şekerbank altın hesabında olan birikimleri enflasyon ve değişken yabancı kurlara karşı yatırımlar altın ile korumaya alınır.

Ayrıca Fon Hesabı Nedir, Ne Kadar Kazandırır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Nedir?

 Şekerbank vadesiz altın mevduat hesaplarında gram bazında altın birikimi yapmak mümkündür. Vadesiz altın hesaplarında herhangi bir şart, koşul bulunmadığı için müşteriler bu hesapları istedikleri zaman açıp, kapatabilirler. Müşteriler istedikleri zaman altın hesaplardan gram bazında altın alabilir veya satımını gerçekleştirebilirler. Altın hesaplarda ki birikimlere yalnızca müşteri müdahale edebileceği için vadesiz hesaplarda da kazanç elde etmek mümkün. Bunun için müşteriler hesapta bulunan altınları, altın fiyatı yükseldiğinde satıp altın fiyatı düştüğünde ise yeniden altın alarak yüksek kâr oranları edilir edilebilir. Bu sayede vadesiz mevduat altın hesaplarında da müşteriler birikimlerini kazanca dönüştürebilirler. Şekerbank vadesiz altın hesaplarda, müşteriler fiziki altın alım ve satımı yapabilirler. Bu sebeple altın birikimlerinde dikkatli olunması gereken ve çoğu zaman yatırımcının aleyhine olan detaylar bulunur. Şekerbank vadesiz altın hesabında müşterilerin altınların eski veya yeni olması, işlemesinin değeri gibi durumların önemi kalmaz ve takip edilmesi gerekmez. Altın alımı veya satımı yapılacağı zaman gram altının fiyatı ne kadar ise işlem ücreti de aynı fiyattan karşılanır. Bu nedenle müşterilerin başka herhangi bir konuyu düzenli olarak takip etmeleri gerekmez.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesap Avantajları Neler?

Şekerbank vadesiz altın hesapların avantajlarından tüm altın hesap sahibi müşteriler faydalanabilir. Altın hesapların en sık tercih edilmesinin sebebi ise bu hesap sayesinde müşteriler 0.01 gramlık altın alım, satımı yapabilir. Gram bazında yapılabilecek olan altın işlemlerinde 1 gramdan daha az olacak şekilde de altın alım, satımı gerçekleştirebilmek mümkündür. Şekerbank altın hesap sayesinde müşterilerin tüm altın yatırımları güvence altında tutulur ve tüm güvenlik koşulları bankaya bağlıdır. Altın hesap yatırımları tamamen bankanın güvencesi altındadır ve güvenlik koşulları banka politikalarına bağlı olarak belirlenmiştir. Altın hesapların avantajlarının değiştirilme hakkı yalnızca Şekerbank bünyesinde saklı tutulur.

Şekerbank Vadeli Altın Hesap Stopajı Var Mı?

altin hesabi nedir

Şekerbank vadeli altın hesapların stopaj ücretleri bulunur ve müşteriler vadeli altın hesabı üzerinden kazanç sağladıkları zaman hesaptan stopaj ücreti kesilir. MSGİV kesintisi olarak da bilinen bu ücret kesintisi banka bünyesinde bir nevi vadeli altın hesap vergisidir. Vadeli altın hesapları 100.000 TL’ye kadar olan yatırımlarda tasarruf mevduat sigortası kapsamı altındadır. Bu durum sayesinde müşterilerin beklentisi olan tüm güvenlik şartları sağlanır ve müşteriler altın hesap açılımı için artı olarak bir koşul sağlamaya çalışmaz. Şekerbank müşterilerinden vadeli altın hesabı açılımı için yalnızca hesaba 1 gramında altında olabilecek şekilde altın yatırımı yapılması istenir. Bu sayede vadeli altın hesap açılmış olacaktır.

Ayrıca Papara Hesabı Nasıl Onaylanır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank vadeli altın hesabı açmak için öncelikle kişinin Şekerbank müşterisi olması gerekir. Daha sonra dileyen her müşteri vadeli altın hesabı açabilir. Vadeli altın hesabı açılımında kullanılabilecek farklı yöntemler arasında müşteri kendisine en uygun olanı seçerek hızlı ve kolay bir şekilde altın hesap açılımı yapabilirler. Şekerbank vadeli altın hesabı açabilmek için seçilebilecek olan seçenekler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Şekerbank şubelerinden herhangi birisine başvuruda bulunarak hızlı bir şekilde vadeli altın hesap açılımı gerçekleştirilir.
 • Şekerbank internet bankacılığı üzerinden altın hesap açılımı için başvuru da bulunulabilir.
 • Şekerbank mobil bankacılık içerisinden de vadeli altın hesabı açılabilir.
 • Şekerbank müşteri hizmetlerine bağlanarak kolayca altın hesap açılımı yapılabilir.