• YARIM ALTIN
  8.408,00
  % -0,78
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4388
  % 0,20
 • € EURO
  34,5105
  % 0,16
 • £ POUND
  40,4189
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  4,4787
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,3460
  % -0,12
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? 

Halkbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir? 

Halkbank otomatik ödeme talimatı ile Halkbank şubelerinde vadesiz hesap açarak elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon ve uydu faturalarınızı her ay düzenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. TL bakiyeniz olmasa bile vadesiz TL hesabınızdan kredili mevduat hesabı tanımlatarak ta faturalarınızda gecikme yaşamadan Halkbank otomatik ödeme talimatı işlemleriniz hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Halkbank Ödeme Talimatı İçin Neler Yapılır?

odeme talimati nasil verilir

Halkbank ödeme talimatı kapsamında faturalarınızın Halkbank tarafından takip edilmesini istiyorsanız 444 0 400 numarasını arayarak ödeme talimatınızı kolayca verebilirsiniz. Hesabınızın bulunduğu şubeye giderek te ödeme talimatı isteğinizi banka yetkililerine iletebilirsiniz. Bankanın sunduğu otomatik ödeme talimatı ile ilgili size özel tüm kampanya seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Halkbank internet şubesini kullanarak ödeme talimatı vermeniz mümkündür. ‘’Fatura ödemeleri’’ menüsünü tıklayarak anlaşmalı olduğunuz kurumları inceleyebilir, kurumlar içerisinde seçtiğiniz ilgili fatura talimatı adımlarını takip ederek ödeme işlemlerinizi tek tıkla hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz Hesabınıza bağlı olan 2 adet otomatik fatura ödeme talebi için Halkbank ödeme talimatı hesap işletim ücreti uygulamasından muaf tutulursunuz. Şubede hiç kuyruk beklemeden, her ay adınıza tanımlanan banka faturalarınızı mevduat hesabınızdan herhangi bir kesinti yapmadan oldukça rahat ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Ayrıca Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank Dialog İle Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Halkbank Dialog ile ödeme talimatı için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • 0 850 222 0 400 veya 444 0 400 nolu hizmet numaralarını arayarak Halkbank Dialog’a ulaşabilirsiniz.
 • Ardından 0’ı tuşlayarak Halkbank müşteri temsilcisine kısa süre içerisinde bağlantı kurun.
 • Müşteri temsilcisine ödeme talimatı vermek istediğiniz fatura türlerinin yanı sıra otomatik ödeme yapılacak olan süreyi, hangi hesap ve karttan işlem yapmak istiyorsanız müşteri temsilcisinin sürece dair sorduğu tüm bilgilere cevap verin.
 • Müşteri temsilcisine bağlanmadan da işlem menüsünden ‘’Sesli Yanıt’’ sisteminde aktarılarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Internet Bankacılığı İle Halkbank Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

 • Internet bankacılığı ile Halkbank ödeme talimatı vermek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır: Öncelikle http://www.halkbank.com.tr adresine giriş yapın.
 • Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘’internet şubesi’’ butonuna tıklayın. Ardından bireysel müşteri iseniz bireysel, kurumsal müşteri iseniz kurumsal butonuna tıklayın.
 • Önünüze gelen sayfada müşteri numarasını ve TC kimlik numarası ile beraber parolanızı da yazdıktan sonra giriş butonuna tıklayın.
 • İşlem menüsünden ‘’fatura ödemelerini’’ seçin. Ardından ‘’fatura talimat ‘’seçeneğine tıklayın. Ardından gelen yönlendirmeleri de takip ederek Halkbank ödeme talimatı işlemlerini oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

Halkbank Düzenli Kira Ödemeleri ile ilgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Halkbank otomatik kira ödemesi talimatı işlemlerini Halkbank hesabı üzerinden ya da Kredi kartı üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kira ödemesi için ödeme talimatı Halkbank hesap numaraları üzerinden verildi ise hesapta yeterli miktarda para tutarının olması dâhilinde para aktarımı yapabilirsiniz. Fon24 talimatı verirseniz kira ödemelerinin erkenden yatırılabilirsiniz.  Ödemeniz gereken tutar erkenden yatırıldığında hesabınızdaki tutar gün sayısı kadar değer kazanmaktadır. 01.11.2008 tarihinden itibaren 500 TL’yi aşan kira gelirleri bankalar aracılığıyla ya da PTT Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen belgeler ile yasal bir şekilde korunmakta olup kira gelirleri bu kurumlarca finanse edilmektedir.

Halkbank İnternet Şubesinden Otomatik Fatura Ödeme Talimatı İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank İnternet şubesinden otomatik fatura ödeme talimatı iptal işlemi için Halkbank internet şubesini ziyaret ederek giriş bilgilerini menü kısmına girdikten sonra otomatik talimat verme bölümünden İptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Son derece kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bu işlemi dilekçe vermek ya da müşteri temsilcisini aramaktan kurtularak oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Otomatik Fatura Talimatı İptali İçin Hesap İşlem Ücreti Ne Kadardır?

Halkbank otomatik fatura talimatı iptali için herhangi bir hesap işlem ücreti almamaktadır. Halkbank otomatik fatura talimatı işlemlerini ücretsiz bir şekilde yaparak bankaya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Halkbank müşterilerinden talep ettiği hesap işlemleri gibi masrafları otomatik ödeme talimatı veren hesaplara yansıtmamaktadır. Hesap işletim ücretinden muaf tutularak faturalarınızı otomatik ödenmesine dair talimat verebilir bu tür masraflardan kurtulabilirsiniz.

Halkbank Mobil ile Otomatik Fatura t-Talimatı İptali Nasıl Yapılır?

halk bankasi otomatik odeme talimati

Halkbank Mobil ile otomatik fatura talimat iptali işlemlerini akıllı telefonlarınızdan yapabilirsiniz.  Mobil bankacılık uygulamasına girerek ana menüde bulunan ‘’ödemeler’’ bölümüne dokunun. Otomatik fatura talimatı sekmesine tıklayın. Gelen talimatlardan istediğiniz faturaların otomatik ödeme iptalini tek tıkla yapabilirsiniz. Mobil uygulaması üzerinden size özel sunulan bankacılık işlemlerinizi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Otomatik fatura talimatı iptalinin yanı sıra havale veya EFT işlemlerinde de bu uygulamayı rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca Halkbank Hesap Özetine Nasıl Bakılır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank Fatura Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?

Halkbank fatura ödeme talimatının avantajları şunlardır:

 • Halkbank fatura ödemek için kuyruk beklemenize gerek kalmaz. Fatura tarihlerinizi hatırlamaya gereksinim duymadan faturalarınızı otomatik olarak ödeyebilirsiniz. Tarih nedeniyle herhangi bir gecikme sorunu ve sürpriziyle karşı karşıya kalmazsınız.
 • Otomatik talimat vererek hesabınıza tanımlı olan açık hesabınızda nakit olmasa bile faturalarınızı öderken gecikme sorunu yaşamadan faturalarınızı rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.
 • Fatura takip derdine son vererek elektrik, su, doğal gaz, telefon, internet, cep telefonu, Kablo TV gibi faturalarınızı bulunduğunuz her yerde Halkbank internet bankacılığı, mobil uygulama hizmetleri sayesinde oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.
 • ‘’Sizin yerinize Halkbank takip etsin! ‘’ sloganıyla hareket eden banka size özel nakit, havale, fatura ödeme talimatları ve daha pek çok finansal işlem seçeneğini avantajlı bir şekilde hizmetinize sunmaktadır.
 • Fatura ödeme talimatı başta olmak üzere yapmakta zorlandığınız her işlem için 0 850 222 0 400 nolu Halkbank Dialog numarasını arayabilir, Halkbank otomatik ödeme talimatı işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.